Kontakt

REDAKCJA & REKLAMA

redakcja@oswiecimskie24.pl

Szymon Chabior - 513 413 413
szymon@oswiecimskie24.pl

REKLAMA

Najczęściej wyświetlane

REKLAMA
 

Najczęściej komentowane

PIŁKA NOŻNA. Odwołane mecze w oświęcimskiej klasie A i B

Powiat, Sport, 29.04.2017 14:33

Tego się można było spodziewać. Z uwagi na ostatnie, mocno doskierające wszystkim opady deszczu najbliższa kolejka w klasie A i B została odwołana. Taką decyzję podjęli działacze Podokręgu Piłki Nożnej w Oświęcimiu, którzy zarządzają rozgrywkami. Odbędzie się tylko jedno spotkanie.


    wyświetleń (459) komentarze (0)

POWIAT. System dozoru elektronicznego sposobem na to, by nie trafić za kratki

Powiat, Fakty i wydarzenia, 29.04.2017 08:43

„W ostatnim czasie zarządzono mi wykonanie kary 1 roku pozbawienia wolności (wcześniej zawieszonej). Nie mam nikogo na utrzymaniu, nikt w rodzinie nie choruje, więc raczej nie mam szans na odroczenia wykonania kary. Co zrobić, by nie trafić do więzienia?” - na te pytania naszego czytelnika odpowiada adwokat dr Rafał Guzik z Kancelarii Adwokackiej G&G.


    wyświetleń (287) komentarze (0)

POWIAT. „Jedźmy, odpocznijmy i wróćmy bezpiecznie”. Trwa akcja policjantów „Majowy Weekend 2017”.

Powiat, Fakty i wydarzenia, 29.04.2017 06:52

Na drogach całego kraju od wczoraj trwa policyjna akcja „Majowy Weekend”. W akcji, która trwa do 3 maja udział biorą także policjanci z powiatu oświęcimskiego. Funkcjonariusze w szczególności będą kontrolować trzeźwość kierowców, prędkość, czy też pasy bezpieczeństwa.


    wyświetleń (381) komentarze (0)

POWIAT. Stan pogotowia przeciwpowodziowego już w trzech gminach

Powiat, Fakty i wydarzenia, 29.04.2017 03:32

W Oświęcimiu, Gminie Brzeszcze oraz Gminie Oświęcim obowiązuje stan pogotowia przeciwpowodziowego. W dalszym ciągu prognozowane są intensywne opady deszczu.


    wyświetleń (1550) komentarze (0)

PIŁKA NOŻNA. Kolejne zwycięstwa duetu pędzącego w kierunku okręgówki? Komplet sobotnich wyników! AKTUALIZACJA

Powiat, Sport, 28.04.2017 20:00

Trwa szalona walka o mistrzostwo klasy A i awans do okręgówki. Zarówno prowadząca Zatorzanka, jak i wicelider z Rajska wygrywają mecz za meczem. Kto się potknie? Czy o wszystkim rozstrzygnie bezpośrednia konfrontacja? Jedni i drudzy są zdecydowanymi faworytami najbliższych spotkań. Przed nami weekend pełen emocji także w okręgówce oraz na boiskach klasy B.


    wyświetleń (701) komentarze (0)

PIŁKA NOŻNA. Futbolowa sobota na oświęcimskich stadionach. Komplet rezultatów! AKTUALIZACJA

Powiat, Sport, 28.04.2017 11:06

Trzy punkty - taki jest cel trzecioligowych piłkarzy Soły Oświęcim w najbliższym spotkaniu z Avią Świdnik. Dokładnie o tym samym marzą klasę niżej notowani gracze Unii. Biało-niebiescy na własnym obiekcie będą podejmowali Iskrę Klecza Dolna.


    wyświetleń (914) komentarze (1)

POWIAT. Apel do polskiego duchowieństwa

Powiat, Fakty i wydarzenia, 28.04.2017 08:58

Drodzy Duchowni! W dniu Święta Konstytucji 3 Maja we wszystkich kościołach w Polsce będziecie modlić się w intencji naszej Ojczyzny. Modlić się o pomyślność narodu , o bezpieczeństwo kraju, o jego rozwój gospodarczy i społeczny. Ale czy może się to zrealizować, kiedy na bezpieczeństwo państwa i jego obywateli, na jego wszechstronny rozwój posiada wpływ zły rząd- pełen aroganckich i dyspozycyjnych polityków?


    wyświetleń (1806) komentarze (0)

KĘTY. Na rowerze z zakazem

Powiat, Fakty i wydarzenia, 28.04.2017 05:19

W nocy z środy na czwartek po godzinie 2.00 w nocy policjanci z Komisariatu Policji w Kętach na ulicy Kościuszki zatrzymali do kontroli drogowej rowerzystę. Podczas prowadzonych czynności okazało się, iż 49-letni mieszkaniec Czańca posiada sądownie orzeczony zakaz kierowania.


    wyświetleń (605) komentarze (0)

HOKEJ NA LODZIE. Bramkarz oświęcimskiej UKH Unii najlepszy w międzynarodowym turnieju w Austrii!

Powiat, Fakty i wydarzenia, 25.04.2017 12:24

Austriacki Salzburg gościł uczestników młodzieżowego turnieju międzynarodowego w hokeju na lodzie. Była to już 26. edycja tych prestiżowych zawodów. W gronie zespołów z Austrii, Niemiec, Słowenii, Wielkiej Brytanii, Ukrainy, Słowacji i Czech wystąpiła także nieoficjalna reprezentacja Polski do lat 15. Wśród powołanych znalazł się oświęcimski rodzynek.


    wyświetleń (1988) komentarze (0)

KARATE. Próba generalna przed mistrzostwami Polski w Andrychowie

Powiat, Sport, 25.04.2017 10:58

Aż sześć złotych medali wywalczyli reprezentanci Oświęcimskiego Klubu Karate podczas radomskich Mistrzostw Polski Wschodniej Oyama Karate. Do tego dorobku brąz dorzuciła Kamila Romanek. Dla zawodników z Oświęcimia był to sprawdzian formy przed mistrzostwami Polski, które w maju odbędą się w Andrychowie.


    wyświetleń (1357) komentarze (0)

OŚWIĘCIM. PIT na szybko

Powiat, Fakty i wydarzenia, 25.04.2017 06:43

Jak informuje naczelnik Urzędu Skarbowego w Oświęcimiu, 27 i 28 kwietnia podatnicy będą mogli załatwić sprawy związane z rozliczeniem podatku dochodowego PIT za rok 2016 do godziny 18. W drodze wyjątku będzie także można rozliczyć PIT 2 maja...


    wyświetleń (914) komentarze (0)

SZACHY. Oświęcimianin tuż za podium - ZDJĘCIA

Powiat, Sport, 24.04.2017 18:52

Krzysztof Wilk z Unii Bieruń Stary zwyciężył w szachowym turnieju o "Puchar Prezydenta Oświęcimia". Najlepszy zawodnik miasta nad Sołą - Krzysztof Setkiewicz zajął czwarte miejsce. Organizatorami zawodów byli Oświęcimskie Stowarzyszenie Sportu Amatorskiego oraz Miejska Biblioteka Publiczna. Patronat honorowy objął prezydent Oświęcimia - Janusz Chwierut.


    wyświetleń (1069) komentarze (0)

KICK-BOXING. Oświęcimskie kick-boxerki na najwyższym stopniu podium

Powiat, Sport, 24.04.2017 15:50

Nowy Targ gościł uczestników mistrzostw Polski w kickboxingu formuły low-kick. W zawodach wzięła udział reprezentacja Oświęcimskiego Klubu Karate z sekcją kick-boxingu. Pozostali podopieczni sensei Mariusza Pawlusa startowali w Katowicach. W stolicy Górnego Śląska odbyły się zawody "ALMMA 131".

W Katowicach walczono o "Puchar Górnego Śląska". Znakomicie zaprezentowała Dominika Chylińska. Oświęcimianka wywalczyła dwa złote krążki. Zwyciężyła w kategorii kick-light kadetek starszych do 50 kg i light-contact do 50 kg. - Wśród wielu kadrowiczek startujących w tym turnieju nie do zatrzymania była Dominika Chylińska - mówi sensei Mariusz Pawlus. - Wygrała w dwóch kategoriach, otrzymując dodatkowo puchar dla najlepszej zawodniczki. Przypomnę także, że Dominika stoczyła najwięcej walk w tych zawodach - dodaje sensei Pawlus. 
Dwukrotnie na stopniach podium stanęła także jej klubowa koleżanka. Mowa o Katarzynie Kotapce, która sięgnęła po złoto w kategorii kadetek starszych formuły kick-light do 55 kg. Do tego dorzuciła srebro w light-contact do 55 kg. Z kolei brązowe medale zdobyli Łukasz Nycz (seniorzy, kick-light do 74 kg) oraz Patryk Kopczak (seniorzy, kick-light do 79 kg).
  
Tymczasem w Nowym Targu odbyły się mistrzostwa Polski w kickboxingu formuły low-kick. Zawody stały na bardzo wysokim poziomie. Reprezentanci Oświęcimskiego Klubu Karate - Bartosz Fryc, Cyprian Brzeźniak i Mateusz Słota odpadli na etapie 1/4.
- Nasi zawodnicy po dobrych walkach eliminacyjnych, przegrali w ćwierćfinałach i wrócili do domu bez medali. O wyrównanym poziomie najlepiej świadczy niejednogłośna przegrana Bartosza Fryca. Jego rywal tak bardzo odczuł trudy tej walki, że wycofał się z turnieju - podsumował trener Mariusz Pawlus.

 


    wyświetleń (1690) komentarze (0)

POWIAT. Darmowe porady prawne w Kancelarii Prawnej Actio dla każdego!

Powiat, Fakty i wydarzenia, 24.04.2017 08:33

Zapraszamy w wybrane dni na bezpłatne porady prawne do Kancelarii Prawnej Actio z oddziałami w Oświęcimiu i Wadowicach oraz siedzibą główną w Krakowie. Kancelaria Prawna Actio oferuje również kompleksową i profesjonalną obsługę osób fizycznych i przedsiębiorców w zakresie wielu dziedzin prawa.


    wyświetleń (898) komentarze (0)

BRZESZCZE. "Szóstka" otwiera podwoje!

Powiat, Fakty i wydarzenia, 23.04.2017 09:54

Wielkie święto w Powiatowym Zespole nr 6 Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Brzeszczach! 25 kwietnia brzeszczańska placówka otworzy dla wszystkich swoje podwoje. Na najbliższy wtorek zaplanowano dzień otwarty szkoły. Początek już o godz. 9.


    wyświetleń (1144) komentarze (0)

BRZEZINKA. Pamiętają o wysiedleniach - ZDJĘCIA

Powiat, Fakty i wydarzenia, 22.04.2017 14:32

Minęło już 76 lat od tamtych bolesnych czasów. W rocznicę wysiedleń w Brzezince odbyły się uroczystości związane z tym wydarzeniem. Przy "Tablicach Pamięci" w Brzezince mieszkańcy, społecznicy i samorządowcy uddali hołd wysiedlonym.


    wyświetleń (2398) komentarze (5)

PRAWO. Jak poradzić sobie z przemocą w rodzienie...

Powiat, Fakty i wydarzenia, 22.04.2017 06:23

”Mój mąż od dłuższego czasu znęca się nade mną i dziećmi. Używa przemocy, szczególnie jak wypije awanturuje się, niszczy sprzęt domowy i grozi. Przeszkadza dzieciom w nauce, w spoczynku nocnym. W czasie awantur ubliża nam. Czasami wyłącza również złośliwie prąd. Wiem, że powodem tego jest alkohol, ale nie chcę już tak dłużej żyć. Nie wiem co mam robić. Jak mówię, że go zgłoszę na Policję, to twierdzi, że to nic nie da. Co mam robić?”. Na pytania dotyczące przemocy w rodzinie odpowiada adwokat Rafał Guzik z Kancelarii Adwokackiej G&G.


    wyświetleń (1389) komentarze (0)

ZAPROSZENIE. Spotkanie z historią. Spotkanie z Łukaszem Szymańskim

Powiat, Fakty i wydarzenia, 22.04.2017 06:20

Biblioteka Galeria Książki w Oświęcimiu organizuje w najbliższy wtorek 25 kwietnia spotkanie o historii miasta nad Sołą. Gościem i prowadzącym spotkanie będzie kolekcjoner, fotograf, a przede wszystkim miłośnik ziemi oświęcimskiej, Łukasz Szymański. Spotkanie w auli rozpocznie się o godzinie 18.00. Wstęp wolny.


    wyświetleń (1023) komentarze (0)

PIŁKA NOŻNA. Oświęcimianie grają na wyjeździe z nowotarskim Podhalem, czyli prawie jak klasyk... Komplet rezultatów! AKTUALIZACJA

Powiat, Sport, 21.04.2017 19:29

Podhale to klub powszechnie rozpoznawalny w Oświęcimiu. Przez długie lata hokejowe mecze Unii z góralami elektryzowały całą Polskę. Nie bez przyczyny nazywane były klasykami, wszak aż ośmiokrotnie obie drużyny spotykały się ze sobą w wielkim finale play-off. W sobotę pod Tatrami także dojdzie do konfrontacji nowotarsko-oświęcimskiej. Tyle, że na trzecioligowym poziomie piłkarskim. Plany gospodarzy będą chcieli pokrzyżować solarze...


    wyświetleń (2188) komentarze (0)

MODELARSTWO. Przyjdź do Oświęcimskiego Centrum Kultury. To już dziewiąta edycja ogólnopolskiego konkursu modeli kartonowych

Powiat, Fakty i wydarzenia, 21.04.2017 11:41

Przed nami weekend z "Ogólnopolskim Konkursem Modeli Kartonowych o Puchar Prezydenta Oświęcimia". Od dziś do niedzieli w salach Oświęcimskiego Centrum Kultury będzie można podziwiać jedyne w swoim rodzaju modele. Wszystko rozpoczęło się w 2006 roku. To już dziewiąta edycja tej imprezy.


    wyświetleń (1356) komentarze (0)

 1  |  2  |  3  |  4  |  5    » 0.37688803672791