Kontakt

REDAKCJA & REKLAMA

redakcja@oswiecimskie24.pl

Szymon Chabior - 513 413 413
szymon@oswiecimskie24.pl

REKLAMA

Najczęściej wyświetlane

REKLAMA
 

Najczęściej komentowane

OŚWIĘCIM. Nowy most spiął dwa brzegi. Za rok przejadą nim pierwsze samochody - ZDJĘCIA

Powiat, , raf - 05.01.2017 14:57

A   A   A  
OŚWIĘCIM. Nowy most spiął dwa brzegi. Za rok przejadą nim pierwsze samochody - ZDJĘCIA
Fot. UM Oświęcim

Na Wiśle powstaje nowa przeprawa. Będzie to trzeci oświęcimski most, a pierwszy na Wiśle. Połączy Oświęcim z Bobrkiem. - Metalowa konstrukcja stanowi jeden z elementów obwodnicy północnej, która otworzy miasto do dalszego inwestowania, a jednocześnie zmniejszą się uciążliwe korki i łatwiej bedzie przejechać przez miasto - informuje oświęcimski magistrat.Przypomnijmy, że inwestycja Małopolskiego Urzędu Marszałkowskiego ma być ukończona pod koniec tego roku.

 

- Obok mostu wraz z wiaduktem kolejowym powstanie pięciokilometrowa droga z pięcioma rondami, chodniki i ścieżka rowerowa - podkreśla Katarzyna Kwiecień z oświęcimskiego magistratu.

 

Całkowity koszt budowy wyniesie prawie 120 mln zł, a 85 procent kosztów pokryją środki z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020.


Wyświetleń: 13431
Dodaj do: Wykop ten artykuł! Dodaj na Śledzik! Dodaj na Twitter! Dodaj na FaceBook! Dodaj na Blip! Dodaj na Pinger!     |     Wyślij link

Galeria

zobacz całą galerię ››

Agencja Medialna Oswiecimskie24.pl informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Dodaj komentarz


Nick:

Treść:

Anty-bot:

Komentarze

2017-01-07 21:06:13
kierowca:

Wszyscy bardzo się cieszymy! Zastanawiam się jednak, czy UM zrobił jakieś badania liczby aut przejeżdżających przez Oświęcim i wie dokąd się kierują. Tak na zdrowy rozum, najbardziej obciążone są trasy wzdłuż DK 44 (Bieruń - Zator), DK 44 i DW 933 Bieruń i Chrzanów na Kęty DW 948, oraz DW 933 Chrzanów - Brzeszcze.
Czy nie dałoby się ustawić na wylotówkach z Oświęcimia ustawić na parę godzin kamer, spisać numery rejestracyjne samochodów i ustalić skąd przyjeżdżają i dokąd wyjeżdżają? Jaki jest udział w korkowania miasta samochodów lokalnych, a jaki tranzytowych? Mając takie wyniki można planować nowe ewentualne inwestycje drogowe lub inne usprawnienia na najbliższych parę lat.
Mam też pytanie o DW 933: czy po oddaniu do użytku mostu na Wiśle i obwodnicy stanie się ona jej częścią, a Konopnickiej - drogą powiatową? Jeśli tak, to proponuję, żeby zmienić drogowskazy kierujące ruch z ronda na Niwie przez Konarskiego i Legionów na Brzeszcze odwrócić (ustawić nowe) wysyłając z Niwy samochody na Dworzec, Kolbego i dalej - Rajsko. Tam na pewno będzie trochę luźniej.
Po zbudowaniu ronda na Konarskiego/Nideckiego/Orląt stało się ono teraz najbardziej zakorkowane w mieście. Być może coś by dały prawoskręty z Konarskiego w Orląt, zachęcające do korzystania z tej mało dotąd obciążonej ulicy i z Konarskiego (starego miasta) w Nideckiego (niestety do zburzenia dom).
Trzeba przedłużyć trochę pas dojazdowy z dworca do prawoskrętu na rondzie na Niwie (obok galerii za stacją orlenu). Dzięki temu kierowcy chcący skręcić do Konara nie musieliby długo czekać na tych skręcających w Konopnicką i na wiadukt (a tak się teraz dzieje).
Szkoda że przed remontem Konarskiego nikt nie wpadł na pomysł poszerzenia tej ulicy i zrobienia po bokach buspasów (pierwszych w mieście!). Jeżdżą tamtędy prawie wszystkie autobusy oświęcimskiego MZK, busy i autobusy przelotowe, więc miałoby to sens.


2017-01-07 14:25:56
stanley:

Normalnie sukces przez DUUUUŻE S - obwodnica 5 km i 5 rond, niech się jeszcze L-ki zjadą na te ronda i będzie upłynnienie ruchu po byku


2017-01-07 09:39:45
tom:

I kolejne ronda w Oświęcimiu ktoś tu jest zakochany w rondachInne w tym dziale

25.06.2017 - Oświęcim, komentarzy: 0
OŚWIĘCIM. Heiko Klohn osobiście... ››
24.06.2017 - Powiat, komentarzy: 0
HARMĘŻE. Pijany kierowca volkswagena... ››
24.06.2017 - Powiat, komentarzy: 0
PIŁKA NOŻNA. Solarze mogą być... ››
24.06.2017 - Oświęcim, komentarzy: 0
OŚWIĘCIM. Wieści z Ratusza – FILM ››
23.06.2017 - Powiat, komentarzy: 0
PIŁKA NOŻNA. Czwarta edycja... ››
REKLAMA
REKLAMA
 
REKLAMA

Galeria zdjęć

Imprezy

Organizujesz jakieś wydarzenie, organizujesz jakąś imprezę!?
Zadzwoń i wypromuj ją w portalu Oświęcimskie24.pl0.23791599273682