Kontakt

REDAKCJA & REKLAMA

redakcja@oswiecimskie24.pl

Szymon Chabior - 513 413 413
szymon@oswiecimskie24.pl

REKLAMA

Najczęściej wyświetlane

REKLAMA
 

Najczęściej komentowane

OŚWIĘCIM. Z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy na odsiecz najmłodszym i... najstarszym

Powiat, , raf - 10.01.2017 17:00

A   A   A  
OŚWIĘCIM. Z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy na odsiecz najmłodszym i... najstarszym

Już w najbliższą niedzielę - po raz 25. - zagra Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Kolejny raz zebrane środki zostaną przeznaczone na modernizację i zakup nowoczesnego sprzętu dla szpitalnych oddziałów pediatrycznych oraz zapewnienie godnej opieki medycznej seniorom. Oświęcimski sztab - nr 146 - będzie działał tradycyjnie w Oświęcimskim Centrum Kultury.Na ulicach Oświęcimia będzie kwestowało 167 wolontariuszy – uczniów oświęcimskich szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Pieniądze zebrane w dniu finału ze wszystkich działań oświęcimskiego sztabu będą przekazane w całości na rzecz Fundacji WOŚP.

 

W budynku OCK już od godz.10 będzie działał sklepik oraz kawiarenka oferująca domowe
ciasto, drożdżówki i ciepłe napoje, piernikowe serca oraz losy na okazały orkiestrowy tort i orkiestrową szynkę, które zostaną wylosowane o godzinie 19.45 - informuje Adam Kuta z OCK.

 

Dzieci będą mogły pomalować twarze i spróbować szczęścia w kole fortuny. Przez cały finałowy dzień w Oświęcimskim Centrum Kultury - będzie można - za sprawą Oświęcimskiego Klubu Modelarzy Kolejowych „Piętrusek” - posterować składami pociągów oraz wziąć udział w akcji pn. „Mierzymy wysoko!”.

 

Uczestnicy finału będą mogli również uczestniczyć w happeningu pn. „Pomocne dłonie” oraz posłuchać w holu Ani Strózik i Artura Strózika grających na akordeonie.

 

O godzinie 16 w sali widowiskowej zagrają zespoły muzyczne: Lumines, Besides, Bao oraz zaśpiewają wokaliści ze Studia Wokalnego Voicesing, a o godzinie 20 rozbłyśnie „Światełko do nieba”.

O zespołach:

 

Lumines
Zespół powstał w 2015 roku z inicjatywy wokalisty, gitarzysty Sławka Krzanowskiego, od początku stawiając na granie autorskich utworów. W jego skład wchodzą muzycy ze sporym doświadczeniem zdobytym w innych zespołach. Lumines to melodyjny wokal, osobiste teksty, pop rockowe brzmienia z nutką elektroniki. Obecnie zespół pracuje nad materiałem na swoją debiutancką płytę jednocześnie ciągle poszukując własnego brzmienia. Skład: Sławek Krzanowski (wokal, gitara), Paweł Fabrowicz (instrumenty klawiszowe), Rafał Wieja (gitara basowa), Mariusz Szulakowski (instrumenty perkusyjne).

Besides
Zespół powstał w 2011 w Brzeszczach. W zaledwie trzy lata stał się jednym z najpopularniejszych zespołów na polskiej scenie post-rockowej. Kwartet, który grając niszowy gatunek muzyki, podbił serca milionów ludzi w Polsce podczas telewizyjnego talent show Must Be The Music, zdobył główną nagrodę w ósmej edycji programu. W 2013 roku Besides wydał debiutancki album „We Were So Wrong”, który został świetnie przyjęty przez fanów i krytykę. Za sprawą warszawskiej Fonografiki została wydana reedycja płyty poszerzona o utwór „Endless”. Muzyka Besides pojawiała się na falach radiowej „Trójki”, Antyradia, RMF FM i wielu innych rozgłośniach radiowych. Po zaledwie dwóch latach od udanego debiutu powstał drugi album Besides - „Everything is”.

Płyta, jak mówią sami muzycy, jest bardziej dojrzała i urozmaicona brzmieniowo. Produkcją zajął się Maciej Karbowski znany z zespołu Tides From Nebula i Moonglass. Natomiast za szatę graficzną, tak jak w przypadku „We Were So Wrong” odpowiadała Danuta Kazimierczak. Zespół ma na swoim koncie ponad 150 koncertów w Polsce, m.in. z takimi zespołami jak: Tides From Nebula, Ania Rusowicz, Obscure Sphinx, LemON, DispersE, Spiral, Moonglass. Besides koncertuje również poza granicami Polski. Skład: Paweł Kazimierczak (gitara), Piotr Świąder-Kruszyński (gitara), Artur Łebecki (bas), Bartłomiej Urbańczyk (perkusja).

BAO
Kapela swą muzyczną mieszanką funku i rock and rolla dostarcza energii i emocji, którymi już od przeszło siedmiu lat dzieli się z publicznością na koncertach w całej Polsce. W lecie 2016 roku ukazał się debiutancki album BAO pt. „Fajerwerki”, zawierający utwory inspirowane głównie życiem i przygodami członków zespołu. Artyści pochodzą z Chrzanowa oraz Jankowic, gdzie najchętniej tworzą. Oprócz wydania debiutanckiego krążka, zespół ma na koncie wiele sukcesów. BAO może pochwalić się licznymi zwycięstwami i wyróżnieniami w przeglądach muzycznych w całej Polsce, między innymi I miejscem na Pif Paf Music Festival 2014 w Gdyni oraz III miejscem i nagrodą specjalną na Zimowej Giełdzie Piosenki 2015 w Opolu. Zespół jest również finalistą konkursu Megafon 2015 Radia Kraków oraz laureatem Przeglądu Kapel Studenckich w Gliwicach. Ponadto grupa dzieliła scenę z Marią Peszek, zespołem Kult, Melą Koteluk, Lao Che, zespołem Piersi, Kasią Kowalską i wieloma innymi artystami. Skład: Grzegorz Jamróz (gitara), Paweł Ostrowski (wokal), Jakub Knapik (bas), Marek Synal (perkusja).


Wyświetleń: 1845
Dodaj do: Wykop ten artykuł! Dodaj na Śledzik! Dodaj na Twitter! Dodaj na FaceBook! Dodaj na Blip! Dodaj na Pinger!     |     Wyślij link

Agencja Medialna Oswiecimskie24.pl informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Dodaj komentarz


Nick:

Treść:

Anty-bot:

Komentarze

Brak komentarzy!


Inne w tym dziale

25.06.2017 - Oświęcim, komentarzy: 0
OŚWIĘCIM. Heiko Klohn osobiście... ››
24.06.2017 - Powiat, komentarzy: 0
HARMĘŻE. Pijany kierowca volkswagena... ››
24.06.2017 - Powiat, komentarzy: 0
PIŁKA NOŻNA. Solarze mogą być... ››
24.06.2017 - Oświęcim, komentarzy: 0
OŚWIĘCIM. Wieści z Ratusza – FILM ››
23.06.2017 - Powiat, komentarzy: 0
PIŁKA NOŻNA. Czwarta edycja... ››
REKLAMA
REKLAMA
 
REKLAMA

Galeria zdjęć

Imprezy

Organizujesz jakieś wydarzenie, organizujesz jakąś imprezę!?
Zadzwoń i wypromuj ją w portalu Oświęcimskie24.pl0.26620697975159