Kontakt

REDAKCJA & REKLAMA

redakcja@oswiecimskie24.pl

Szymon Chabior - 513 413 413
szymon@oswiecimskie24.pl

REKLAMA

Najczęściej wyświetlane

REKLAMA
 

Najczęściej komentowane

OŚWIĘCIM. Ośmioro nominowanych do Nagrody św. Maksymiliana. Zwycięzcą twórca ośrodka resocjalizacji młodzieży - ZDJĘCIA

Powiat, , raf, diecezja.bielsko.pl - 12.01.2017 06:00

A   A   A  
OŚWIĘCIM. Ośmioro nominowanych do Nagrody św. Maksymiliana. Zwycięzcą twórca ośrodka resocjalizacji młodzieży - ZDJĘCIA
Fot. Robert Karp

Laureatem pierwszej edycji Nagrody św. Maksymiliana Marii Kolbego został ks. Józef Walusiak, duchowny pochodzący z Rajska. Jest on twórcą pierwszego w Polsce Katolickiego Ośrodka Wychowania i Resocjalizacji Młodzieży „Nadzieja” w Bielsku-Białej, inicjatorem hosteli i poradni terapeutycznych. Laur wręczono podczas uroczystej gali w Oświęcimskim Centrum Kultury.Po raz pierwszy w historii diecezji bielsko-żywieckiej kopię figurki „Matki Bożej zza drutów” z Centrum św. Maksymiliana w Harmężach, będącej nagrodą za działalność ewangelizacyjną i apostolską, wręczono 8 stycznia w Oświęcimiu.

 

Celem nagrody, wręczonej w dniu urodzin jej patrona, jest promocja działalności ewangelizacyjnej oraz pobudzenie wrażliwości apostolskiej. Wśród ośmiu nominowanych znalazły się osoby duchowne i świeckie.

 

- Pochodzący z Rajska ks. Walusiak, który znany jest powszechnie ze swego zaangażowania na rzecz walki z różnymi uzależnieniami wśród młodzieży, podkreślił, że patron nagrody jest mu bardzo bliski - relacjonuje redaktor Robert Karp z biura prasowego diecezji bielsko-żywieckiej.

 

Biskup Roman Pindel, który odczytał przed zgromadzoną w Oświęcimskim Centrum Kultury publicznością werdykt kapituły nagrody, zwrócił uwagę na ogromny ciężar, jaki spoczywa na obdarowanym kopią niewielkiej figurki, będącej jednocześnie pamiątką niezwykłej historii i symbolem zwycięstwa miłości i wiary.

 

Wśród nominowanych w tym roku znaleźli się także: wieloletni moderator Ruchu Światło-Życie ks. Marcin Aleksy, były asystent diecezjalny KSM ks. Piotr Bączek, współbudowniczy struktur diecezji bielsko-żywieckiej ks. prof. Tadeusz Borutka, wieloletni duszpasterz rodzin ks. Franciszek Płonka, wodzirej i propagator wesel bezalkoholowych Krzysztof Rycak, wieloletnia działaczka na rzecz działalności misyjnej w Kościele Teresa Sereś, inicjator Filmowego Ruchu Ewangelizacyjnego Benon Wylegała.

 

Podczas gali w OCK wykład pt. „Matka Boża zza drutów. Historia figurki z obozu Auschwitz” przedstawiła Teresy Wontor-Cichy z Muzeum Auschwitz.

 

Publiczność obejrzała też spektakl „I każdą łzę otrze Bóg z ich oczu. Męka Św. Maksymiliana M. Kolbego” do tekstu prof. Kazimierza Brauna, w reżyserii Anny Osławskiej. W sztuce wystąpili bracia franciszkanie z Niepokalanowa.

 


Wyświetleń: 2445
Dodaj do: Wykop ten artykuł! Dodaj na Śledzik! Dodaj na Twitter! Dodaj na FaceBook! Dodaj na Blip! Dodaj na Pinger!     |     Wyślij link

Galeria

zobacz całą galerię ››

Agencja Medialna Oswiecimskie24.pl informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Dodaj komentarz


Nick:

Treść:

Anty-bot:

Komentarze

2017-01-13 04:52:32
mieszkaniec:

może i pochodzi -ale czy za te pieniądze wydane dla kk nie można zorganizować dla dzieci lub emerytów imprezy kulturalnej - politycy i urzędnicy przesadzają w tej spolegliwości na rzecz kk to już jest niesmaczne ile by nie mieli zawsze im mało władzy i pieniedzy


2017-01-12 14:12:29
maxim:

Chcę zwrócić uwagę że ksiądz Walusiak pochodzi z Polanki Wielkiej.


2017-01-12 12:43:09
mieszkaniec :

ciekawe bielsko - żywiecka a koszty ponosi mieszkaniec Oświęcimia - za małe mają te kościoły ?Inne w tym dziale

25.06.2017 - Oświęcim, komentarzy: 0
OŚWIĘCIM. Heiko Klohn osobiście... ››
24.06.2017 - Powiat, komentarzy: 0
HARMĘŻE. Pijany kierowca volkswagena... ››
24.06.2017 - Powiat, komentarzy: 0
PIŁKA NOŻNA. Solarze mogą być... ››
24.06.2017 - Oświęcim, komentarzy: 0
OŚWIĘCIM. Wieści z Ratusza – FILM ››
23.06.2017 - Powiat, komentarzy: 0
PIŁKA NOŻNA. Czwarta edycja... ››
REKLAMA
REKLAMA
 
REKLAMA

Galeria zdjęć

Imprezy

Organizujesz jakieś wydarzenie, organizujesz jakąś imprezę!?
Zadzwoń i wypromuj ją w portalu Oświęcimskie24.pl0.25328683853149