Kontakt

REDAKCJA & REKLAMA

redakcja@oswiecimskie24.pl

Szymon Chabior - 513 413 413
szymon@oswiecimskie24.pl

REKLAMA

Najczęściej wyświetlane

REKLAMA
 

Najczęściej komentowane

OŚWIĘCIM. Dobra zmiana czy pełzająca dyktatura? Kraj pod rządami PiS oczami posłów PO - FOTORELACJA

Powiat, , raf - 18.01.2017 22:02

A   A   A  
OŚWIĘCIM. Dobra zmiana czy pełzająca dyktatura? Kraj pod rządami PiS oczami posłów PO - FOTORELACJA
Fot. Rafał Lorek

Ponad dwie godziny trwało dzisiejsze wieczorne spotkanie posłów Platformy Obywatelskiej z mieszkańcami Oświęcimia i okolic. W galerii „Tyle światów” Oświęcimskiego Centrum Kultury o aktualnej sytuacji społeczno-politycznej mówili posłowie PO - Borys Budka, Krzysztof Gadowski, Ewa Kołodziej, Joanna Mucha i Dorota Niedziela. Parlamentarzyści Platformy przestrzegali przed dalszym ograniczaniem swobód obywatelskich i psuciem państwa, o które oskarżyli rządzące krajem Prawo i Sprawiedliwość. Bili się też we własne piersi, przyznając, że podczas rządów koalicji PO - PSL nie wszystko wyszło tak jak powinno. Padło wielu mocnych słów, także z ust obecnych na sali przeciwników PO. A na koniec, jak to ma ostatnio w zwyczaju, zaśpiewała posłanka Mucha. Szersza relacja wkrótce, a tymczasem już teraz zapraszamy do obejrzenia zdjęć z dzisiejszego spotkania.
Wyświetleń: 9704
Dodaj do: Wykop ten artykuł! Dodaj na Śledzik! Dodaj na Twitter! Dodaj na FaceBook! Dodaj na Blip! Dodaj na Pinger!     |     Wyślij link

Galeria

zobacz całą galerię ››

Agencja Medialna Oswiecimskie24.pl informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Dodaj komentarz


Nick:

Treść:

Anty-bot:

Komentarze

2017-01-21 09:59:16
Leszek:

Wpis z 20.32

Proszę czytać ze zrozumieniem. Raz jeszcze:

"Przebiegu i przyczyn katastrof i wypadków (nie tylko lotniczych) nie ustala się w oparciu o "zdrowy rozsądek" tylko żmudne badania. Rekonstrukcja wraku i rzetelne sekcje zwłok ofiar to standardy. Powoływanie się w tym kontekście na "wiarę" (w zamach lub brzozę - nieistotne) niewiele ma wspólnego ze zdrowym rozsądkiem i nie sprzyja ustaleniu faktów."

Co do logiki - z faktu, że przez 7 lat nie znaleziono dowodów, które potwierdziłyby pewną hipotezę, wcale nie wynika, że musimy ją wykluczyć.

Zamiast etykietować (chodziło zresztą o portal, nie o gazetę) źródło informacji, proszę się odnieść do samej informacji. Jest prawdziwa, czy nie?

Cytat:

"WPolityce, jest gazetą pisowską. Chyba, że uważasz, że niezależną. Hi, hi, hi. Więc czy myślisz że za jej pośrednictwem PiS będzie oskarżał samego siebie o korupcję?
Natomiast PB jest gazetą niezależną, czego dowodzi że gdy u władzy była PO wytykał jej błędy, a gdy rządzi PiS - robi tak samo. Czy taki argument trafia do ciebie?"

To nie jest argument. To swobodna opinia. Moim zdaniem nie mająca potwierdzenia w faktach.

Cytat:

"PB naliczył w ciągu roku więcej korupcji (nazywanej obecnie misiewiczyzmem) niż przez pięć lat rządów pełowców, skąd prosty wniosek, że PiS zagarnia stanowiska sześciokrotnie szybciej."

Proszę o konkrety dotyczące domniemanej korupcji. Jak z Pani/Pana wpisu da się sensownie wysnuć wniosek, że "PiS zagarnia stanowiska sześciokrotnie szybciej"? Można prosić o prezentacje owych wyliczeń?


2017-01-20 20:32:02
@Leszek:

Leszku, nie kpij sobie plis. Pisowcy są jak zakochani, którzy nie widzą, że ich wybranka jest gruba, garbata i ma krzywe nogi. Nie widzą tego, ponieważ dopamina zalewa im mózg. Tak jak komuniści wielkich czystek w czasach stalinowskich, gdy do końca wmawiali sobie, że to niemożliwe, że przecież partia nigdy się nie myli. Wierzyli w to aż do samego końca, gdy rozwalał ich pluton egzekucyjny NKWD.
Leszku, nie było żadnego zamachu smoleńskiego.Spróbuj na chwilę myśleć logicznie: przez siedem lat PiS nie był w stanie przedstawić na to żadnego, nawet najmniejszego dowodu. Teraz to już nawet im się nie chce. Wystarcza, że Jarosław w trakcie kolejnych (osiemdziesiątych?) miesięcznic po raz kolejny uroczyście zapewnia, że "mamy już coraz więcej poszlak" i że "już, już niebawem ... jesteśmy o krok od wyjaśnienia ...". Kiedy za dziesięć lat w trakcie dwusetnej miesięcznicy usłyszysz to samo, znowu uwierzysz? Dopamina, czysta dopamina.
WPolityce, jest gazetą pisowską. Chyba, że uważasz, że niezależną. Hi, hi, hi. Więc czy myślisz że za jej pośrednictwem PiS będzie oskarżał samego siebie o korupcję?
Natomiast PB jest gazetą niezależną, czego dowodzi że gdy u władzy była PO wytykał jej błędy, a gdy rządzi PiS - robi tak samo. Czy taki argument trafia do ciebie?
PB naliczył w ciągu roku więcej korupcji (nazywanej obecnie misiewiczyzmem) niż przez pięć lat rządów pełowców, skąd prosty wniosek, że PiS zagarnia stanowiska sześciokrotnie szybciej.
Dla jasności: nie cierpię PO, która uwierzyła, że pozjadała wszystkie rozumy i że ośmiorniczki jej się należą, zapomniała o ludziach z dołów społecznych, których nie stać nawet na używany samochód i mają problem z dociągnięciem do pierwszego. Platforma wierzyła, że jeśli tak mają, to sami sobie są winni.
Jednak PiS per saldo jest gorszy. Sprowadzi na nas katastrofę. Zobaczysz.


2017-01-20 19:24:04
mocher:

Ja widzę oddział geriatrii , a gdzie młodzież ?


2017-01-20 19:23:31
do oli:

Ola jak cię przekupić 500+ gdy masz 70+ babciu !!!!!!!!!!!!!!!!!


2017-01-20 19:16:55
mocher:

Ja widzę oddział geriatrii , a gdzie młodzież ?


2017-01-20 18:23:49
obywatel 32-600:

Sama geriatria i służby i urzędniki.


2017-01-20 11:04:02
Leszek:

Autor z 22.04.

Zdrowy rozsądek nakazuje krytyczne podejście do informacji. Poniżej link do tekstu analizującego przypadek kilku osób z "listy 1000".

http://wpolityce.pl/media/323606-ujawniamy-rzekoma-lista-1000-osob-ktore-z-rekomendacji-pis-mialy-objac-stanowiska-to-falszerstwo-to-po-prostu-lista-osob-ktore-narazily-sie-systemowi-iii-rp

Na marginesie. Warto zadać sobie pytanie, pomijając już kwestie wiarygodności tekstów, dlaczego "PB" nie był równie szybki w przypadku poprzedniego rządu?

Przebiegu i przyczyn katastrof i wypadków (nie tylko lotniczych) nie ustala się w oparciu o "zdrowy rozsądek" tylko żmudne badania. Rekonstrukcja wraku i rzetelne sekcje zwłok ofiar to standardy. Powoływanie się w tym kontekście na "wiarę" (w zamach lub brzozę - nieistotne) niewiele ma wspólnego ze zdrowym rozsądkiem i nie sprzyja ustaleniu faktów.


2017-01-20 07:48:28
Anatol:

MARKU! Nie odpowiedziałeś mi na pytanie - co takiego z nami zrobili??? Wyduś to wreszcie z siebie bo jak na razie to tylko puściłeś bąka.


2017-01-20 07:33:43
Czytelnik:

Sposób obsadzenia funkcji Prezydenta Oświęcimia bez przeprowadzenia ponownych wyborów to przykład dyktatury rządzących wówczas Polską. Bezczelność PO wobec oświęcimskich wyborców do potęgi. Się miało władzę, nie liczono się z nikim. Kręcenie lodów PO całości.


2017-01-19 22:04:10
@Magda:

Madziu! Jakiś czas temu gazeta "Puls Biznesu", po pięciu latach rządów koalicji PO - PSL przygotowała listę stanowisk zawłaszczonych mimo braku kwalifikacji, przez działaczy, ich kolegów i pociotków. Było tego prawie dokładnie po równo: 400 nazwisk z PO i 400 z PSL. W ubiegłym tygodniu ta sama gazeta opublikowała listę z nazwiskami 1000 działaczy PiS, którzy raptem po roku od wyborów, mimo braku kwalifikacji, przejęli takie same stanowiska, w administracji rządowej, spółkach skarbu państwa, itp. Jak widzisz postęp jest ogromny.
Nie mam wielkich złudzeń wobec polityków, korupcja polityczna była, jest i będzie. Chodzi mi tylko o to, żeby przynajmniej ministrami nie zostawali osobnicy niezrównoważeni psychicznie i żeby nie kazano mi wierzyć w rzeczy sprzeczne ze zdrowym rozsądkiem, jak na przykład w zamach smoleński.


2017-01-19 21:54:40
Roberto,.:

Wszystkim, którzy mało wiedzą o przekrętach byłej władzy i są za PO polecam na youtub prawdę którą wypowiada Wojciech Sumliński (afera marszałkowa). A Ci którzy są za PiS pogłębia swoją wiedzę. No i jeszcze kanał Maxa Kolonki- też dobre. Jak ktoś jest istotą rozumną to przestanie wypisywać bzdury, wyzwiska, oszczerstwa jaki i pod PiS tak i pod PO.


2017-01-19 21:11:00
gumiś:

mam szacunek do PIS rozwagę PO nienawidzę PSL i Nowoczesną


2017-01-19 18:51:57
naczelnik państwa :

Borys Budka - szacun


2017-01-19 17:19:03
Damian 38:

PO moze jezdzic po Polsce z tym kabaretem ale to i tak nic nie zmieni. Te wszystkie afery, nieudolność rządzenia, działania na szkode Polski, klamstwa pokazały, ze nie ma miejsca dla nich w naszym kraju.


2017-01-19 17:13:54
Magda:

Tak faktycznie sa kulturalni, co nie zmienia faktu ze jednak PO to cwaniaki i złodzieje. Nigdy wiecej na nich nie zagłosuje


2017-01-19 16:39:39
Weronika:

Same UB i ich rodziny....już nie trzeba w IPN szukać....twarze odsłonili:).
I gdzie ta młodzieżówka oświęcimska?...pewnie się radykalizuje..
Wy już wiecie,że jest PO-was:):)


2017-01-19 16:02:25
obserwator:

Jedynie kto wzywał pomocy to PiS dwa lata temu. Banda tchórzy złodziei. Tacy to bohaterowie.


2017-01-19 15:59:09
realista:

Przybyli aby przestrzec przed ograniczaniem swobód obywatelskich i dalszym psuciem państwa...większej bzdury nie słyszałem już dawno.Co ci wizjonerzy zrobili przez 8lat swoich rządów z tym krajem?Nie będę wymieniaŁ afer i innych rzeczy bo po co.Szkoda że ta wczorajsza dyskusja nie dotyczyła w głównej mierze Oświecimia i tego regionu,np.tematu rozłożonej kolei na łopatki przez byłego już posła paltformy niejakiego Sowy!A tak tylko trybunał i łamanie demokracji myślą że ludzi znowu na to nabiorą.Tak na margnesie..jak rządzili ile to milionów podpisów wyrzucono do kosza gdy zbierano podpisy i to nie raz..to było demokratycznie..i można dalej by wymieniać tą" demokrację platformy"


2017-01-19 14:58:21
suweren:

Trudne czasy dla oswiecimskiej PO,na spotkanie przyszla mlodziez 75+,Sowa drapnal do Nowoczesnej a Gowin do PiS,


2017-01-19 12:21:05
Leszek:

Zachęcam i Panią "Oną" do do obejrzenia relacji ze spotkania z politykami Prawa i Sprawiedliwości (link na 8.49).

Co do "róbcie tak" - wysłuchałem wystąpienia Pani Joanny Muchy. Jedyna rada - protestujcie! Gdzie? Na ulicy. A na swojej stronie Platforma Obywatelska anonsowała spotkanie słowami "Porozmawiajmy o programie". Jak rozumiem, jednym z ważnych elementów programu PO jest wzywanie na pomoc instytucji europejskich (bezskutecznie), krajowych instytucji "niezależnych" (też bezskutecznie) i organizowanie manifestacji ulicznych (podobno skuteczne - do dyskusji). I pomyśleć, że politycy PO mówią o sobie, iż są centrystami, a nie rewolucjonistami.

Mam uwierzyć, że życzy Pani źle własnemu synowi, byle tylko radować się porażką Prawa i Sprawiedliwości? Pan Janusz Chwierut chyba niepotrzebnie przywołał diabła (peowskiego Belzebuba?) referując program oświatowy PO (czyt.: potępiając w czambuł działania PiS-u).2017-01-19 12:18:06
sadf:

@Ona

"Sama nienawiść" - a czego się spodziewasz okradając i poniżając ludzi od lat circa 25-ciu? Miłości? To już mówienie o złodzieju złodziej jest nie "faux pas" w niektórych kręgach? Zapomniałaś o spoconym Chlebowskim jak się tłumaczył z przekrętów? Albo o Drzewieckim nadającym w TVN z Miami? A Sawicka - mówi Ci coś to nazwisko? A może Niesiołowski krzyczący o wyskakiwaniu z okien to mowa miłości? To taka bardzo nowoczesna.
Dajesz argumenty, że aż płakać się chce. Pani Ewa Kołodziej dała przykład co będzie... Jakby jeszcze ta pani z platformą nie była związana to jeszcze może bym uwierzył. Politycznych ekspertów to mamy dość. PiS szedł do wyborów z hasłem likwidacji gimnazjów i dostał mandat na przeprowadzenie tej reformy. Mój syn ma 7 lat i jestem wręcz wniebowzięty, że będzie szedł do 8-letniej podstawówki.
Skończy się wreszcie dowożenie dzieci do gimnazjów autobusami, bo podstawówek będzie więcej. Skończy się dublowanie dyrektorów i zarządów szkół. Jeden wychowawca będzie dłużej przy dzieciach, do tego plany będzie można ułożyć tak żeby przykładowo na historii w końcu dojść do czasów współczesnych...
Co do pracy dla nauczycieli - argument do bani. Edukacja nie jest po to, żeby nauczyciele mieli pracę ale żeby edukować dzieci. Jeżeli mniejsza ilość nauczycieli poradzi sobie z taką samą ilością uczniów to na litość boską jak do tej pory były gospodarowane nasze pieniądze?


2017-01-19 11:39:25
jlkl:

I tak wolę PO niż NOWOCZESNĄ. Taka prawda...


2017-01-19 11:01:55
Ona:

Byłam na spotkaniach z udziałem PiSu i wczoraj na spotkaniu z PO. Interesuje się tematem reformy oświaty ponieważ syn jest w 6 klasie. Pani Ewa Kołodziej podała kilka przykładów co będzie jak ta reforma zostanie wprowadzona. Będzie katastrofa. Mimo, że jak pisałam wyżej mam dziecko w szkole liczę, że PiS się wyłoży na tej reformie.
Byłam kiedyś na spotkaniu z PiSem - sama nienawiść. Róbcie tak, krzyczcie, obrażajcie takie rady słyszałam.


2017-01-19 09:50:06
Jacek:

Nie lubię PO. Natomiast PiS-u nie cierpię. G... ich obchodzi ile mam na koncie i do kogo się modlę. Niestety niebawem z tego będziecie się spowiadać. Artyści już musieli wypełnić ankiety, w których pisali ile razy się modlą i do kogo.


2017-01-19 09:41:01
adrian:

dlaczego mucha nie zaśpiewa ile zarobiła za czasów PLATFORMY


2017-01-19 09:38:32
AntyPIS:

Ileż trzeba mieć zakłamania i hipokryzji żeby dalej wmawiać ludziom takie rzeczy???
Przez 8 lat grupa ludzi z otoczenia PO doiła bez żadnych zahamowań nasz kraj na potęgę.... no i teraz kwiczą, płaczą, lamentują, skarżą się wszędzie gdzie się da, jaki to ciężki los spotkał Polaków.... Ale prawda jest taka, że to ich brutalnie oderwano od koryta, przywilejów i wpływów i dostają teraz mocno po d...pie o lobbystów z Zachodu.... Na szczęście Polacy się obudzili i już nie dadzą się dalej robić w ch...ja!
To też taka przestroga dla naszego nieśmiertelnego J.W. panującego Prezydenta Chwieruta z PO i jego świty,.,,, jak dalej będziecie traktować Oświęcim jak własny folwark, jak nie będziecie uczciwie podchodzić do każdego petenta to już niebawem Was tu nie będzie...na razie to bije z Was niestety tylko pycha, arogancja i buta i to widać na każdym kroku w UM jak się chce załatwić sprawę, uzyskać pomoc bądź wsparcie!!!!
Na koniec proszę sobie zobaczyć spotkanie Pana Schetyny w Tarnowie....jak ludzie reagują na jego "mowę trawę" i puste frazesy..... https://www.youtube.com/watch?v=WcW0qg1XlJw


2017-01-19 09:22:40
asdf:

Śmiali się kiedyś z PiSu, że to same babcie mocherowe. U was teraz średnia wieku to 75, do tego nie babć mocherowych tylko w większości starych UBeków i Zomowców. I nie piszcie, że nie bo mój dziadek na zdjęciach kilku takich "artystów" rozpoznał.


2017-01-19 09:03:35
ryszardKOD:

całkiem przyjemne spotkanie;
PO przyznała się do błędu który popełnili;
przede wszystkim kulturalny przebieg a nie chamstwo PISowskie


2017-01-19 08:52:27
Anatol:

Do Marka. Oświeć mnie. Co takiego ci zrobili i czy bolało?


2017-01-19 08:49:38
Leszek:

Poniżej link do relacji z pełnego "mściwości, obrażania i kłamstw" spotkania z politykami Prawa i Sprawiedliwości.

http://www.oswiecimonline.pl/informacje/o%C5%9Bwiata/11065-o%C5%9Bwi%C4%99cim-otwarte-spotkanie-pis.html


2017-01-19 08:14:25
MELA:

A gdzie podzial sie Pan POsel Marek Sowa????Brak na Foto!?HA HA HA wiadomo!


2017-01-19 07:39:37
Agnieszka:

Wstyd i żenada


2017-01-19 07:33:24
Marek:

Jakim trzeba byc głupcem albo zakłamanym by im jeszcze wierzyc po tym co z nami robili ???


2017-01-19 07:29:18
eli:

A oni niby mowili prawde ?? śmiechu warte !


2017-01-19 07:04:59
ola:

Byłam na spotkaniu PO i byłam kiedyś na spotkaniu z PiS. Różnica kolosalna. Msciwość, obrażanie i kłamstwo w każdym zdaniu tak wyglądało spotkanie z PiS.
Mnie nie da się przekupić za 500+.


2017-01-19 06:12:21
Polak:

Po zdjęciach widać, ze jednak z wiekiem rozumu ludziom nie przybywa... Sprzedawczyki z PO ciągle kwiczą za oderwanym korytem...


2017-01-18 23:05:02
gumiś:

ciekawe gdzie była demokracja jak było zgłoszenie do prokuratury o amber gold, nagrania sowa przyjaciele,hazardowa,zegarkowa,stoczniowa


2017-01-18 22:58:43
najwyższy czas:

Rafał Trzaskowski i Agnieszka Pomaska, to byłoby najlepsze wyjście. Ale znając życie nic z tego, zostaną starzy wyjadacze.


2017-01-18 22:54:02
tomus:

a co mucha śpiewała tym razem


2017-01-18 22:31:27
wyborca:

Niestety intrygant Schetyna, poczciwa Kopacz i śpiewająca (o Jezu!) ministra Mucha - to nie są ludzie, którym wyborcy mogliby zaufać. Widać tu "winę Tuska", który - choć medialnie świetny i wprawiony w politycznych gierkach - za swoich rządów wszystkich zdolniejszych konkurentów wykosił. Obiektywnie Platforma to nadal znacznie mniejsze zło, ale trudno ludziom wykrzesać dla czegoś takiego entuzjazm.


2017-01-18 22:20:07
Roberto,.:

To zaprośmy panią Joanne na LFO. Jako support Scorpions.Inne w tym dziale

25.06.2017 - Oświęcim, komentarzy: 0
OŚWIĘCIM. Heiko Klohn osobiście... ››
24.06.2017 - Powiat, komentarzy: 0
HARMĘŻE. Pijany kierowca volkswagena... ››
24.06.2017 - Powiat, komentarzy: 0
PIŁKA NOŻNA. Solarze mogą być... ››
24.06.2017 - Oświęcim, komentarzy: 0
OŚWIĘCIM. Wieści z Ratusza – FILM ››
23.06.2017 - Powiat, komentarzy: 0
PIŁKA NOŻNA. Czwarta edycja... ››
REKLAMA
REKLAMA
 
REKLAMA

Galeria zdjęć

Imprezy

Organizujesz jakieś wydarzenie, organizujesz jakąś imprezę!?
Zadzwoń i wypromuj ją w portalu Oświęcimskie24.pl0.24665594100952