Kontakt

REDAKCJA & REKLAMA

redakcja@oswiecimskie24.pl

Szymon Chabior - 513 413 413
szymon@oswiecimskie24.pl

REKLAMA

Najczęściej wyświetlane

REKLAMA
 

Najczęściej komentowane

OŚWIĘCIM. „Jeszcze będzie przepięknie, jeszcze będzie normalnie”. Posłowie PO zapowiadają długi marsz po odzyskanie władzy - ZDJĘCIA

Powiat, , raf - 19.01.2017 19:00

A   A   A  
OŚWIĘCIM. „Jeszcze będzie przepięknie, jeszcze będzie normalnie”. Posłowie PO zapowiadają długi marsz po odzyskanie władzy - ZDJĘCIA
Fot. Rafał Lorek

Totalna krytyka poczynań rządzącego krajem Prawa i Sprawiedliwości, recepty na odzyskanie władzy oraz swobód obywatelskich – te i wiele innych kwestii zostało poruszonych przez posłów Platformy Obywatelskiej, którzy wczoraj spotkali się ze swoimi sympatykami w galerii „Tyle światów” Oświęcimskiego Centrum Kultury.Do Oświęcimia przyjechali posłowie: Joanna Mucha, Ewa Kołodziej, Dorota Niedziela, Krzysztof Gadowski i Borys Budka. Spotkanie cieszyło się dużym zainteresowaniem. Oprócz zwolenników PO, w sali pojawili się także oponenci tego ugrupowania. Również oni mieli możliwość wypowiedzenia się, z czego skorzystali.

 

Posłowie Platformy odnieśli się do obecnej sytuacji politycznej. Nie zostawili suchej nitki na poczynaniach PiS-u w sprawie Trybunału Konstytucyjnego, nowych sędziów i nowej przewodniczącej tego gremium. Wyrazili też obawy o najbliższe wybory samorządowe, zarzucając PiS-owi próby majstrowania przy ordynacji wyborczej, która ma skutkować ograniczeniem liczby kadencji, a przez to wyrugowaniu z samorządów włodarzy nieprzychylnych PiS-owi.

 

Borys Budka wspomniał o ostatnich zawirowaniach wokół Trybunału Konstytucyjnego.

 

- Nie warto jest teraz iść do TK, na czele którego stoi osoba, która jest wątpliwym prezesem. Konstytucja nie zna pojęcia p.o. prezesa TK, która wysyła nam urlop swojego zastępcę. I jeszcze niezgodnie z konstytucją udziela pełnomocnictw nielegalnie wybranemu sędziemu, żeby w razie czego zastępował. Totalne pomieszanie z poplątaniem - powiedział Borys Budka

 

Stwierdził, że obywatelom zabrano bardzo mocny oręż, czyli możliwość badania niekonstytucyjnego prawa przez Trybunał Konstytucyjny.

 

Dodał, że społeczny protest to dziś jedyna skuteczna forma nacisku na rządzących.

 

- PiS na razie działa jak sekta, ale tam też, mówię uczciwie, są porządni, myślący ludzie - stwierdził Budka.

 

Posłanka Joanna Mucha odniosła się do niedawnej okupacji sejmowej sali posiedzeń przez posłów PO i Nowoczesnej, która spotkała się z krytyką PiS i części opinii publicznej.

 

- Po naszym ostatnim proteście w Sejmie w mediach pojawiają się pytania o skuteczność tego typu akcji. (…) Mogliśmy kontynuować protest, ale efekt byłby żaden. Jakie można wymyślić skuteczne formy zaostrzenia protestu ze strony opozycji? Mogliśmy zrobić głodówkę. Na partii rządzącej nie zrobiłoby to żadnego wrażenia. Moglibyśmy zrobić akt samospalenia, ale pewnie i to nie zrobiłoby żadnego wrażenia. Prawda jest taka, że my wszyscy jako Państwa reprezentanci musimy się nastawić na długi marsz. Do tych najbliższych wyborów, które miejmy nadzieję odbędą się za trzy lata. I miejmy nadzieję, że ordynacja wyborcza nie zostanie zmieniona - powiedziała była minister sportu.

 

Mucha przekonywała, że Jarosław Kaczyński i jego ludzie w bieżącej polityce z powodzeniem stosują metodę salami. Jako przykład tego typu działań podała stopniową marginalizację Trybunału Konstytucyjnego jako skutecznego strażnika prawa i ustawy zasadniczej.

 

- Po kawałeczku odcinał, odkrajał te demokratyczne procedury i niestety, w pewien sposób nas uśpił (…) jako społeczeństwo. I już w tej chwili ludzie mówią: „Ja już mam dosyć waszego Trybunału Konstytucyjnego!”. Musimy być nieprawdopodobnie uważni, żeby nie pozwolić się uśpić. Ta metoda będzie dotyczyła wszystkich naszych praw obywatelskich i demokratycznych - uważa posłanka Mucha.

 

Podobnie jak Borys Budka jest ona przekonana, że jedynym, skutecznym naciskiem na PiS jest powszechny protest społeczny. Przyznała, że inne formy, jak choćby naciski na rządzących z zagranicy okazały się nieskuteczne.

 

Z kolei Dorota Niedziela, posłanka z Kęt, mówiła o próbach wprowadzania kontrowersyjnych pomysłów przez PiS.

 

- Każdy z posłów, pracujących w sejmowych komisjach, widzi co się dzieje. „Przychodzi” projekt ustawy, jest wpuszczany tzw. „szczur”, niby prezes się przejęzyczy, zaczynają być wpuszczane w obieg najbardziej skrajne pomysły. Zbiera się informacje, czy społeczeństwo jest w stanie to zaakceptować, czy też nie. Im ustawa jest bardzie kontrowersyjna, wówczas pojawia się jako projekt poselski - powiedziała.

 

Posłowie PO poddali ostrej krytyce reformę oświaty autorstwa PiS, której twarzą jest minister edukacji Anna Zalewska. Posłanka Ewa Kołodziej określiła reformę mianem totalnej katastrofy. Zdaniem parlamentarzystki, jedynym ratunkiem dla dzieci i nauczycieli jest anulowanie ustawy poprzez referendum. Suchej nitki na reformie nie zostawił też obecny na spotkaniu prezydent Oświęcimia Janusz Chwierut (PO). Przekonywał, że za dwa lata nawet 15 proc. nauczycieli z placówek oświatowych prowadzonych przez miasto może stracić pracę, bo będzie mniej roczników.

 

Poseł Krzysztof Gadowski przyznał, że ośmioletnie rządy PO - PSL nie były wyłącznie usłane różami. - Oczywiście, rządząc także popełnialiśmy błędy. Ale zrobiliśmy wiele, żeby Polska odniosła sukces - przekonywał.

 

Posłanka Mucha poddała ocenie ustawę Rodzina 500+, jedną ze sztandarowych rządu Beaty Szydło, z której dobrodziejstw skorzystały miliony rodzin i dzieci.

 

- Są to pieniądze z kredytu, które te dzieci będą musiały kiedyś oddać. (…) Jestem przekonana, że była ogromna liczba ludzi, która tych pieniędzy potrzebowała. (…) Państwo polskie nie potrafiło dotąd niektórych tych problemów rozwiązać. Jestem o tym przekonana, że to 500+ jest wielu ludziom potrzebne. Ale z drugiej strony są też ludzie, którzy dostają tę pomoc, choć bardzo dobrze prosperują. Mam takie przypadki nawet w dalszej rodzinie. A jednocześnie są samotne matki z jednym dzieckiem, które tej pomocy są pozbawione. Ten program jest dramatycznie drogi i dramatycznie niesprawiedliwy. Więc jeśli chcemy pomagać, pomyślmy jak zrobić to sensownie, a nie wyrzucajmy pieniędzy z helikoptera. Tak się mówi na świecie o takich programach - wyznała posłanka Mucha.

 

Posłom PO nie podobają się obostrzenia związane z dostępem zwykłych obywateli do Sejmu. Posłanka Dorota Niedziela przytoczyła swój własny, wymowny przykład, kiedy chciała pokazać parlament grupie znajomych i nie wszystkim jej gościom udało się dostać do środka.

 

Na spotkaniu w OCK obecni byli także przeciwnicy PO. Jeden z nich zabrał głos.

 

- Mówicie o populizmie PiS, a ta cała wasza narracja jest jednym wielkim populizmem. Macie usta pełne demokracji, a była ustawa emerytalna, prawa nabyte, czyście się kogoś o zdanie pytali zmieniając ją?! Zostawiliście na łasce losu ludzi, którzy już dochodzili do wieku emerytalnego. Należało wprowadzać zmiany w ustawie, ale dla ludzi, którzy dopiero wchodzą na rynek pracy. W ten sposób działa demokracja, a nie na łapu-capu. To, żeście zrobili oborę z Sejmu, to też wasza zasługa - grzmiał nad uchem prezydenta Chwieruta wzburzony mężczyzna.

 

W polemikę z nim wdał się Borys Budka.

 

- Każdy kto Państwu mówi, że będziecie pracować krócej, żyć dłużej i mieć jeszcze większe emerytury jest kłamcą, oszustem i demagogiem - skwitował poseł PO.

 

Głos zabrał także burmistrz Chełmka Andrzej Saternus (PO). Podziękował posłom Platformy za to spotkanie i walkę w obronie demokracji.

 

- Byliśmy stworzeni dla ludzi i jesteśmy blisko ludzi. Popełnialiśmy błędy, o czym wspomnieli posłowie, ale potrafiliśmy się do nich przyznać. Stworzyliśmy piękną, nowoczesną Polskę - powiedział włodarz Chełmka.

 

- Demokracja jest tak silna, jak silna jest świadomość obywatelska - podkreśliła Joanna Mucha. - I na koniec jeszcze jedno. Wiele osób myśli, że przejęłam się tym, co wydarzyło się w Sejmie, hejtem który się na mnie wylał - powiedziała posłanka odnosząc się do swoich prób wokalnych podczas okupacji sali sejmowej.

 

Tuż po tych słowach ktoś krzyknął z sali: „Bardzo ładnie Pani śpiewała!”.

 

- W związku z tym chciałabym zakończyć to spotkanie słowami „Jeszcze będzie przepięknie, jeszcze będzie normalnie” - zanuciła a capella, trzeba przyznać całkiem udanie, fragment słynnego utworu grupy TILT sprzed wielu lat, zbierając gromkie brawa.

 

Żegnając się z uczestnikami spotkania, posłanka Niedziela podziękowała sympatykom PO za ciepłe słowa, które, jak stwierdziła, „dodają otuchy i energii do dalszej walki w obronie swobód obywatelskich”, które w zgodnej opinii posłów Platformy są w Polsce zagrożone.

 


Wyświetleń: 7735
Dodaj do: Wykop ten artykuł! Dodaj na Śledzik! Dodaj na Twitter! Dodaj na FaceBook! Dodaj na Blip! Dodaj na Pinger!     |     Wyślij link

Galeria

zobacz całą galerię ››


Warto zobaczyć


Agencja Medialna Oswiecimskie24.pl informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Dodaj komentarz


Nick:

Treść:

Anty-bot:

Komentarze

2017-01-22 16:14:07
wyo &:

'Jeszcze będzie przepięknie , jeszcze będzie normalnie...." czy prawdą jest że Joanna
Mucha zapłaciła 6mln zł za koncert " Madonny " w Polsce , a na wsparcie dla rodzin
z dziećmi stałej opieki nie było pieniędzy . To jest ta wasza normalność ? To jest piękne .?


2017-01-22 14:26:55
@prawda12:

Rany Boskie!


2017-01-22 03:20:42
obywatel 23-600:

Gdzie ta skarga na Prezydenta jest dostępna 5.14. skargi na działalność Prezydenta Miasta Oświęcim – druk nr 641/17, zapewne PO sabotażyści schowali.


2017-01-22 00:37:04
@hotin:

Masz rację, trzeba zlikwidować wszelką opozycję, bo ona potrafi tylko przeszkadzać i mącić. Prowodyrów do paki, a zwolenników zwolnić z pracy (jeżeli są na państwowym), resztę przycisnąć (np. na właścicieli sklepów, warsztatów samochodowych napuścić kontrolę skarbową) - i już. Teraz jeszcze histeryzują, ale za niedługo im przejdzie.


2017-01-21 23:53:30
prawda 12:

@xxv - no właśnie pieniaczu , pomówić , opluć i ogłupić to wasza taktyka . Prochy to ty
sobie zjedz i to koniecznie .Platforma Obywatelska jakkolwiek licząc władzę zdobyła podstępnie nocą ,czyli oszukali Naród Polski . Zrujnowała dorobek naszych Ojców , Polski Przemysł . Bogaty kraj stał się ruiną , ludzie nie znający pojęcia biedy , bezrobocia , nagle stali sie nędzarzami .Tak nie rządzi dobry gospodarz , tak nie rządzą
ludzie oddani Ojczyżnie i Narodowi . Człowiek honoru , Patriota ma szacunek do Ojczyzny i Narodu. Pokaż mi ich ten szacunek do Ojczyzny ? Pokaż mi ten szacunek do głodujących , bezrobotnych , bezdomnych Polaków ? A co powiesz na
te afery , zaczynając od Rysia i Zdzisia . Policz kiedy to było ? piszesz "Ten zrujnowany według ciebie obecny przemysł wytwarza wielokrotnie większe PKB niż za komuny i bije wielokrotnie tamten w kazdej dziedzinie . Piszesz cały czas bzdury
, wpisz sobie i wyszukaj ile Polska miała Zakładów Przemysłowych ile eksportowała ,
Polska wykształcona młodzież wdrażała swą wiedze , wynalazki . Dzisiaj po szkole
średniej tak pożytkuje wiedzę ,że otrzymuje etat sprzątania . Obalono Komunizm , ale dlaczego zrujnowano Polski Przemysł , nasz dorobek
wdrożona praca ludzi ich myśli talent. A jeżeli chodzi ci o moje marzenia , to bardzo
pragnę , aby każdy Polak miał pracę , chleb i godne życie . Nie wiesz jak ludzie
bezrobotni , ubodzy są upokarzani , lekceważeni. Więc pieniaczu dla uspokojenia
twoich chorych myśli ty sobie weż prochy i to szybko i nie pisz bzdur . Partia
Prawa i Sprawiedliwości wygrała większością głosów , a wiesz dlaczego bo Naród
Polski wykazał się mądrością , bo Naród Polski to Patrioci i nie pozwolą wywalczonej
przez naszych Ojców Ojczyzny rujnować . Platforma Obywatelska obiecywała zieloną wyspę , dobrobyt i co mamy .Rok 2015 - 7490 zarejestrowanych bezrobotnych w mieście Oświęcim .Przed wyborami, gdy sondaże wskazywały iż Partia Prawa I
Sprawiedliwości będzię musiała wejść w koalicje, PSL , SLD ogłosiły ,że do koalicji
z PIS nie przystąpią . No i co pokazała mądrość Narodu Polskiego? Tak duże
zaufanie do Partii Prawa I Sprawiedliwości ,że nie potrzebna była koalicja . Pogódż
się z tym ,że Naród Polski to mądry Naród . To Patrioci .


2017-01-21 19:13:12
Nick:

Nie ulega teraz wątpliwości, że Kaczyński dąży do jakiejś formy dyktatury, mieszanki Erdogana z Orbanem i historycznie też z Piłsudskim. PiS będzie odgrywać rolę BBWR. Co dalej? Albo żeby nasycić swoich wyborców rząd będzie dokładał coraz to nowe bonusy socjalne, doprowadzi w ten sposób do bankructwa państwa lub hiperinflacji i ciemny lud się w końcu zbuntuje, albo uda mu się utrzymać u władzy jeszcze przez wiele lat, ostrożniej szafując pieniędzmi i od czasu do czasu wskazując na "wrogów narodu", żeby społeczeństwo mogło wyładować frustracje. Jakby to nazwać? "Miękki faszyzm" w rodzaju Franco (gorzej), Salazara (trochę lepiej)?


2017-01-21 18:38:42
Nick:

Po zapowiedziach przejęcia w miarę jeszcze niezależnych instytucji: sądów w ramach "reformy sądownictwa" i upewnienia się, że PiS wygra każde kolejne wybory - w ramach "reformy ordynacji wyborczej", mamy dziś ogłoszenie "reformy mediów" (zobacz relacje ze spotkania Jarosława w Łodzi). Oceniam, że dokończenie pełzającego zamachu stanu zajmie Kaczyńskiemu jeszcze trzy, góra cztery miesiące.
Więc żegnaj redakcjo. Dziękuję za to, że przez te lata publikowałaś wszystkie głosy, jak leci, z prawa i z lewa. Nie wiem co potem będzie, może trzeba się będzie przerzucić na jakieś portale emigracyjne albo zagraniczne media. Chyba, że Jarosław też je jakoś zablokuje.


2017-01-21 18:23:38
hotin:

Historia już wkrótce oceni,jaka to partią była Platforma zwana Obywatelską. Polacy pamiętają procesy reprywatyzacji. programy Balcerowicza,afery,ignorowanie inicjatyw obywatelskich, a ten teatrzyk przywieziony tutaj do oswiecimskiego OCK nazwałbym,,Ostatni POziew targowicy" z naszych podatków!


2017-01-21 18:17:37
xxv:

@prawda 12
Czy ty nie jesteś na jakiś prochach i bo mieszają ci się rzeczywistości? PO zdobyła władzę podstępnie? nocą? obalając rząd ? Kto ci wciska te brednie? Zapamiętaj sobie że PO zdobyła władzę w wyniku wygranych wyborów (po przegranej przez Kaczyńskiego debacie telewizyjnej z Tuskiem) uzyskując 41,5% głosów w kolejnych wyborach miała 39,5% głosów. Tobie chyba chodzi o tzw. nocną zmianę tj. obalenie (całkowicie legalne) rządów Olszewskiego. A dyć to miało miejsce nie osiem lecz chyba dwadzieścia kilka lat temu!? Poproś lekarza żeby ci zmienił leki bo te które bierzesz już nie działają.
Widzą że ty tęsknisz za PRL-em (jak chyba większość w PIS-ie) i marzą ci się te dawne socjalistyczne zakłady pracy z gigantycznymi przerostami zatrudnienia, marną wydajnością i jakością, gdzie wynik ekonomiczny nie miał żadnego znaczenia. Wiesz dlaczego komuna upadła? Bo już jej nie było stać żeby to dalej utrzymywać! Ten zrujnowany według ciebie obecny przemysł wytwarza wielokrotnie większe PKB niż ten za komuny i bije tamtego w każdej dziedzinie.
Nie chce mi się już dalej tych twoich bzdur komentować dodam tylko że PIS wygrało wybory ale uzyskało ledwie 37,5 % głosów czyli jeżeli opanowałeś matematykę na poziomie podstawówki nie uzyskali większości głosów.


2017-01-21 09:53:29
Stefa:

Pani Prawda tylko porządny egzorcysta jest potrzebny. Medycyna jest bezsilna...no chyba że jakiś porządny [ciach!]...


2017-01-20 21:55:23
Jan:

Panie OBATEL, pan też trafi na geriatrię. Nie bój pan nic.


2017-01-20 19:24:05
desu:

A co to w OCK jest Hotel?
Sami już nawet nie wiecie o czym PISzecie


2017-01-20 19:13:18
oko:

pokolenie 60+ , krytykuje 500+


2017-01-20 17:49:57
prawda 12:

Reasumując wypowiedzi osób Partii Platformy Obywatelskiej , to prawda jest taka ,że :
To Platforma Obywatelska 8lat temu nie w wyniku demokratycznych wyborów
lecz podstępnie nocą obaliła Polski Rząd .
Zniszczono Przemysł, pozbawiono ludzi pracy, chleba , odebrano wszystkie przywileje .
Miasto Oświęcim miało 11 Zakładów Przemysłowych - dzisiaj wszystko w tym mieście jest zrujnowane , jak również w całej POLSCE.Bezrobotni, bezdomni pozostawieni
bez osłon socjalnych . Kto może spotkać się z takimi osobami z PO , kto może
podać rękę ? Ja na pewno nie .!!!
Partia Prawa i Sprawiedliwości wygrała wybory demokratycznie większością głosów .
Wszystkie obietnice przedwyborcze spełnia , rodziny dostały 500+ , bo dobro dzieci i rodzin jest najważniejsze , bo to mądrość i przyszłość Narodu . Partia Prawa i Sprawiedliwości to ludzie nieskorumpowani , dbają o Losy Polski I Polaków .
To jest prawda , kto się jej boi .??


2017-01-20 17:26:18
obywatel 32-600:

Witajcie w oddziale geriatrycznym,
Coś na popisy muzyczne nikt nie wieszał plakatów.
Ciekawe ile zapłacili za wynajęcie sali, z możliwością hotelu.


2017-01-20 17:02:10
Helena:

Dzisiaj to obciach popierać PIS!!!


2017-01-20 16:56:03
Jan:

Co jest? Skończyły się środki na internetowych hejterów? Jaki macie limit, króliczki?


2017-01-20 14:46:12
Adam:

Wlaśnie przeczytałem, że znamy nowego komendanta Straży Marszałkowskiej - Robert Pręgowski - jego żona pracuje dla PiS
Dziękuję za taką partię SS


2017-01-20 14:42:27
adam:

Jeszcze nie przeczytałem od zwolenników PiS jakiegoś mądrego wpisu oprócz obrażania. Rozumiem, że dostajecie za to kasę - to jest wasza praca - ale do cholery jakim trzeba być idiotą żeby wierzyć PiSowi we wszystko ??? Przecież macie też dzieci i wiecie dobrze, że reforma oświaty odbije się wszystkim.


2017-01-20 14:28:01
Damian:

Byłem na tym spotkaniu tak samo jak kiedyś na spotkaniu z Pisem. Gdy wychodziłem jakiś Pan ( pisowiec ) krzyknął : wygolimy wam głowy....
Na spotkaniu z Pisem bylo jeszcze gorzej ale przed spotkaniem wszyscy byli w Kościółku wcześniej .... tacy są pisowcy


2017-01-20 11:47:35
gumiś:

mam szacunek do PIS, dystans do PO,nienawidzę Nowoczesnej i PSL!!!!!!!!!!


2017-01-20 10:54:54
Osw79:

To właśnie pokazuje że PIS nie umie z nikim rozmawiać, a kompromis według nich to przystanie na ich warunki.
Dlaczego w N. PO czy PSL ludzie umieją rozmawiać, czasem się kłócić ale dochodzić do jakiegoś porozumienia? nawet z SLD da się rozmawiać i iść do przodu. Przykłady najlepiej widać w samorządzie jakie są koalicje,
A rząd powinien z dala być od samorządów - nie się nie wpier...a. Wybory są od tego żeby dać mieszkańcom szansę a skoro PIS chce zrobić rewolucję w wyborach tzn że boi się ich wyników w dotychczasowej formule.
Wygrali wybory i tego nie można negować - mają 4 lata i ludzie ich rozliczą


2017-01-20 10:02:22
Tadeeo:

Pozdro wszystkim antypisiorom . Ludzie nie dajmy się zwariować . 10% trolli smarujących hejty , nie przykryje prawdy o łamaniu demokracji i wolności obywatelskich przez PIS . Spoko wierzę , że większość ma już dość buractwa , zamordyzmu i jedynej racji wyliniałego kota . Damy radę . STOP ciemnogrodowi . Wolność górą !!!!


2017-01-20 09:26:41
adi:

Wszystko co PIS zrobiło i zrobi dla Polski według nowoczesnej i platformy jest ZŁE


2017-01-20 09:21:04
TJD:

Trzeba mieć naprawdę tupet, żeby po latach swoich rządów podsumowanych spektakularną porażką wygłaszać takie androny. Czy panie i panowie posłowie z PO naprawdę wierzycie w to, że ludzie zapomnieli o waszych rządach. I możecie wygłaszać teraz o tym "że jeszcze będzie przepięknie i normalnie". To za waszych rządów było przepięknie i normalnie?


2017-01-20 08:58:05
GRZegORZ:

oj gotuje się w niejednym/niejednej tu osobie że nic w życiu nie osiągnęli i jedyne co mogą/umieją to wyżywać się w internecie !

NICK dobrze napisał, już nie wiele im trzeba do dyktatury, a myślicie że 500+ i inne hasła/nibyreformy to po co? pod publikę żeby mieć poczucie jacy oni dobrzy. Nic bardziej mylnego - to tylko po to by uśpić społeczeństwo i osiągnąć w 100% swoje cele, a później to..... (Kuba Korea czy nawet Rosja - resztę proszę sobie dokończyć)

Niestety KOD trochę zawiódł - czy się podniesie? mam nadzieję.

Ale jestem ciekawy ilu Polaków w obronie demokracji (właściwie już jej nie ma) wyszłoby na ulicę w sposób aktywny, nie bojąc się pewnych zachowań jak w latach 80'tych

p.s.
Weronika do okulisty bo ja na tych zdjęciach nie widzę samych 70+


2017-01-20 08:57:22
Nick`t:

Zygmunt - masz jakieś dowody, że to "mafia" ? Słaby argument
Monia - mówisz o sympatykach Piotrowiczów i Spółki ?
Marian - jak wyżej
Weronika - San Ecobar Uczę Francuzów Jeść Sztućcami Waszczykowski, Smoleńskie Historie Nie Mam Wraku Macierewicz, Krystyna Wieśniara Pawłowicz - całe szczęście nie są debilami
Roberto - kto to jest "naród" ? Te trzydzieści kilka procent ? Błagam...
glinatex - ponad 60% ludzi nie popiera sekty zwykłego posła z Żoliborza
Karol - włącz TVPis, tam jest obiektywnie :o)2017-01-20 08:45:52
xxx:

PO wystarczająco się już skompromitowała.


2017-01-20 08:05:34
Marek:

Tak wszyscy narzekają na obecnego prezydenta Oświęcimia, ale zobaczcie jak to miasto się zmienia za jego czasów. Co za różnica z jakiej jest partii - ważne że coś robi i ma efekty. Ja tam nie miałbym nic przeciwko temu żeby był dalej prezydentem - uważam że kościołów jest już dość w Oświęcimiu i teraz warto budować nowe drogi, tworzyć miejsca pracy. Czasami wydaje mi się że zwolennicy "jednej słusznej" obecnie partii nigdy nie wyszli poza swoją ulicę, nie widzieli jak wygląda świat i Europa. To smutne że rządzą nami w kraju teraz tak zaściankowi i ograniczeni światopoglądowo ludzie. @Monia - właśnie że należy brać udział w takich spotkaniach właśnie dlatego aby poznawać poglądy innych ludzi. Nie uważacie że stanowisko "nie będę ICH słuchać" brzmi trochę jak "nie będę ich słuchać a nawet jakby mieli jakiś dobry pomysł to nie będziemy go realizować bo to ICH pomysł a nie NASZ" ?


2017-01-20 06:20:34
Zygmunt:

Jestem przekonany ze pieknie bedzie jak prezydentem Oswiecimia zostanie ktoś inny a nie człowiek PO bo to jedna mafia


2017-01-20 06:17:05
Monia:

Ja bym sie wstydziła w takim spotkaniu z takim towarzystwem brać udział :)


2017-01-20 06:15:24
Marian:

Śmiechu warte, przecież to cwaniaki i złodzieje !!!


2017-01-20 00:22:12
Weronika:

Modliłam się o debilną opozycję.....ale nie aż tak!
8 lat rządziliście-wystarczy,nigdy więcej...
A kto przychodzi na wasze spotkania....same dziadki 70+,gdzie młodzież???
Oni już dawno są u Kukiza,Korwina,w ONR,Ruchu Narodowym i PIS.


2017-01-19 23:16:27
milkaa:

To było cudowne spotkanie. Ogromne wrażenia, których się nie da opisać. Pan Budka wprost wprowadził wszystkich w niesamowitą atmosferę walki o demokrację. O dobrobyt Polaków.
Posłanka Joanna Mucha wykazała ogromną dbałość o polityke prorodzinną. Dziękujemy posłom PO za wizytę w Oswięcimiu oraz 8 lat dobrobytu.


2017-01-19 22:23:41
Beata:

Śmiechu warte komentarze Waldka, glinatexa i Karola. Czymże wyróżniają się radni z PIS? Doskonali? A co zrobili? Bo jakoś nie widać, nie słychać. No chyba, że o gaszeniu latarni lub o usuwani śmieci ze śmietnika mówimy. A może są jakieś sukcesy? Panie Karol, o czym pan bredzi? O obawach, których nie ma? Czy pan nie widzi, co się dzieje? Wracamy do PRL, ale pan zapewne pamięta te czasy. Tęskni pan? To na Białoruś. Glinatex- poczytaj o Hitlerze, on też doszedł do władzy w demokratyczny sposób.


2017-01-19 22:06:19
Roberto,.:

Co by członkowie PO mówili, śpiewali to nic nie da. Zwykli ludzie mają dość złodziejstwa, przekrętów, układów, machlojek, kumoterstwa i pracy za grosze dla beneficjentów byłego PRL-u. Koniec sprzedawczyków, oszustów i złodziejstwa. Naród się obudził i więcej się nie da robić w bambuko. Koniec szopek. Polecam wszystkim książki Wojciech Sumlińskiego i na youtub jego wypowiedzi. Ludzie obudźcie się. PO kwiczy jak świnie oderwane od koryta. Pytam dlaczego?


2017-01-19 21:49:13
Nick:

W rękach Jarosława jest:
- parlament
- trybunał konstytucyjny
- rząd i administracja rządowa
- wojsko
- policja
- ABW
- kościół (ma jego 100% poparcie)
- TVP
- Polskie Radio
- prokuratura
Jako jedyna jeszcze w miarę niezależna instytucja pozostaje sądownictwo powszechne. Dlatego obecnie PiS przygotowuje jego "reformę".
Kolejna ma być zapowiedziana właśnie przez Jarosława "reforma ordynacji wyborczej", dzięki której PiS będzie mógł właściwie rządzić w nieskończoność.
Czy was to trochę nie niepokoi?
Czy tylko potraficie bezrozumnie powtarzać pisowskie obelgi (lewaki, ryje w korycie, kwik, zdrajcy, itp)?
W obecnych czasach można zostać dyktatorem nie przeprowadzając wojskowego zamachu stanu.


2017-01-19 21:25:31
oświęcimianin:

lepszego prezydenta od Chwieruta nie było i nie będzie prędko, bo się jeszcze nie urodził


2017-01-19 21:12:31
Jan:

A to dziwne, bo ja też tam byłem i było dokładnie tak jak tutaj jest napisane. Skomplikowane zaś meandry Pana rozumowania nie pozwalają mi sobie wyobrazić obaw, które mogą nigdy nie nastąpić. Skoro ktoś te obawy wyraża, to prosty chłopski rozum nakazuje się domyślać, że te obawy właśnie nastąpiły. Ale być może się mylę, może jest jakiś urząd kwalifikowania obaw? Albo będzie?


2017-01-19 20:59:47
Waldek:

Nigdy nie wygracie z PIS bo samorządowcy z PO nie potrafią słuchać i rozmawiać z mieszkańcami ! Czym ich chcecie przekonać do siebie? informacją,że zabierzecie im 500plus? Radnych PO nie widać nigdzie, nie widać ich pracy,nie widać wśród mieszkańców robią to co każe Pan Chwierut,a Pan Chwierut robi wszystko by dbać o swoje cztery litery! Zgadzam się z Karolem,kółko wzajemnej adoracji,zero konkretnych pomysłów ,wszyscy bija brawo ;(


2017-01-19 20:54:23
glinatex:

Demokracja palanty z PO. DEMOKRACJA!Uszanujcie wynik wyborów i przyjmijcie to w końcu do swojej świadomości!


2017-01-19 20:20:55
Karol:

Dziwie się że Prezydent Oświęcimia zamiast łagodzić spory przyczynia się do wyrażania obaw które mogą nigdy nie nastąpić.To jest taka demagogia, podobnie jak Burmistrz Chełmka.Takie działanie tych panów świadczy tylko o ich prostocie myślenia. Ale co się nie robi dla swojego ugrupowania stawia się swój autorytet, właśnie w takich przypadkach wychodzi całe oblicze takich ludzi.Kto zapłacił za wynajęcie sali i kosztach(prąd itp) obsługi tej sali. Relacje uważam za stronniczą, byłem tam i wcale tak różowo tam nie było jak opisuje osoba która to publikuje. Ale może miała taki cel z góry narzucony.Inne w tym dziale

25.06.2017 - Oświęcim, komentarzy: 0
OŚWIĘCIM. Heiko Klohn osobiście... ››
24.06.2017 - Powiat, komentarzy: 0
HARMĘŻE. Pijany kierowca volkswagena... ››
24.06.2017 - Powiat, komentarzy: 0
PIŁKA NOŻNA. Solarze mogą być... ››
24.06.2017 - Oświęcim, komentarzy: 0
OŚWIĘCIM. Wieści z Ratusza – FILM ››
23.06.2017 - Powiat, komentarzy: 0
PIŁKA NOŻNA. Czwarta edycja... ››
REKLAMA
REKLAMA
 
REKLAMA

Galeria zdjęć

Imprezy

Organizujesz jakieś wydarzenie, organizujesz jakąś imprezę!?
Zadzwoń i wypromuj ją w portalu Oświęcimskie24.pl0.24288010597229