Kontakt

REDAKCJA & REKLAMA

redakcja@oswiecimskie24.pl

Szymon Chabior - 513 413 413
szymon@oswiecimskie24.pl

REKLAMA

Najczęściej wyświetlane

REKLAMA
 

Najczęściej komentowane

OŚWIĘCIM. Pierwszy garnitur Platformy Obywatelskiej na Rynku o wypadku rządowej kolumny - ZDJĘCIA

Powiat, , raf - 15.02.2017 13:39

A   A   A  
OŚWIĘCIM. Pierwszy garnitur Platformy Obywatelskiej na Rynku o wypadku rządowej kolumny - ZDJĘCIA
Fot. Rafał Lorek

Tuż po o godz. 13 na oświęcimskim Rynku w Oświęcimiu rozpoczęła się konferencja prasowa Platformy Obywatelskiej o działaniach służb państwowych po wypadku premier Beaty Szydło. Wzięła w niej udział czołówka PO: Grzegorz Schetyna, Ewa Kopacz, Tomasz Siemoniak, Dorota Niedziela, Sławomir Neumann, Małgorzata Kidawa - Błońska, Borys Budka, Iwona Śledzińska-Katarasińska, Krzysztof Brejza, Arkadiusz Myrcha, Jan Grabiec. Obecni byli również marszałek Małopolski Jacek Krupa i prezydent Oświęcimia Janusz Chwierut. Z oddali politykom PO przysłuchiwał się m.in. starosta oświęcimski Zbigniew Starzec (PiS).Pierwszy zabrał głos przewodniczący PO Grzegorz Schetyna. Oto co m.in. powiedział:

 

- Jesteśmy tu dlatego, by pokazać naszą solidarność z tymi, którzy patrzą na to, co stało się tu w miniony piątek. Czyli z tymi wszystkimi, którzy zderzyli się z omnipotencją Państwa PiS. Z brakiem praworządnych procedur, z brakiem szacunku dla prawa. Z tym, co pamiętamy z lat 70. czy 80., czyli tym, co wydawało się że odeszło bezpowrotnie. Dzięki zaangażowaniu parlamentarzystów, ale też wielu ludzi, którzy dali świadectwo prawdzie, chcemy powiedzieć, że Platforma Obywatelska będzie stała po stronie praworządności, po stronie wolności obywatelskiej. Nie pozwolimy na to, by Państwo PiS mogło łamać bezkarnie prawo, żeby można było prowadzić w taki sposób postępowanie karne, jak widzieliśmy to w piątek, sobotę i w ciągu następnych dni. Każdy ma prawo do obrony, do adwokata. (…) W czasie gdy rządzi PiS, który uważa że może wszystko, i kiedy pycha, którą widzimy jest wszechobecna, chcemy powiedzieć: „Nie możecie wszystkiego!”. Będziemy stać na straży prawa, na straży przyzwoitości, zwykłej ludzkiej solidarności i uczciwości.

 

Schetyna zachęcał do skorzystania z porad Biura Interwencji Obywatelskiej, za które są odpowiedzialni m.in. posłowie Andrzej Halicki i Arkadiusz Myrcha.

 

- To instytucja, którą powołaliśmy po to, by w każdym z możliwych miejsc zaznaczać przypadki łamania prawa i godności jednostki, by ludzie nie czuli się zastraszeni w naszym kraju. Od poniedziałku to biuro będzie działać w biurze poselskim posłanki Doroty Niedzieli. Będziemy otwarci także tutaj, w Oświęcimiu - dodał Schetyna.

 

Potem głos zabrał Borys Budka. Wspomniał o wypadku z udziałem 20-letniego Sebastiana.

 

- Na prośbę rodziny zdecydowaliśmy się na zorganizowanie pomocy prawnej. Dobrego niezależnego prawnika, który temu młodemu Sebastianowi pomoże w zderzeniu z Państwem PiS. W przeciwieństwie do ministra Błaszczaka i jego służby, my nie ferujemy wyroków - stwierdził Budka.

 

- (…) Ten 20-letni Sebastian spotkał się z bezdusznym państwem i bez dostępu do adwokata próbowano z niego zrobić kozła ofiarnego. Trzeba podkreślić, że to niezależne polskie rządy będą orzekać o tym, czy ktoś jest winny, czy też nie. Rolą parlamentarzystów bez względu na opcję jest dbanie o praworządność. Dlatego z ubolewaniem słucham tego, co od niedzieli robi PiS na czele z ministrem Błaszczakiem i jego świtą - dodał były szef resortu sprawiedlowości w rządzie koalicji PO-PSL.

 

Budka stwierdził, że prokuratura nie jest już niezależna, a teraz próbuje się niszczyć niezależność sądów.

 

- Służby podległe ministrowi Błaszczakowi dopuściły się wielu uchybień, które będą wyjaśnianie w procesie karnym – dodał Budka.

 

Poseł Andrzej Halicki powiedział, że wszystkie biura poselskie i senatorskie PO są w pełni pomocne i otwarte dla obywateli, którzy potrzebują pomocy w starciu z państwem. Odesłał też na strony internetowe.

 

Grzegorz Schetyna pytany przez dziennikarzy m.in. o to, czy warto wykorzystywać wypadek w Oświęcimiu do bieżącej walki politycznej powiedział, że „o to co wypada, a co nie, należałoby spytać mamę Sebastiana”.

 

Wkrótce materiał filmowy.


Wyświetleń: 9825
Dodaj do: Wykop ten artykuł! Dodaj na Śledzik! Dodaj na Twitter! Dodaj na FaceBook! Dodaj na Blip! Dodaj na Pinger!     |     Wyślij link

Galeria

zobacz całą galerię ››

Agencja Medialna Oswiecimskie24.pl informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Dodaj komentarz


Nick:

Treść:

Anty-bot:

Komentarze

2017-02-18 21:07:29
CTSD:

FUKS: pierwszy krok zmień lekarza, czy ty się słyszysz, czy ty widzisz co napisałeś? Nie jestem politykierem ale nie jestem też ślepy. Nie widzisz jakiś ty głupi, ogłupiały przez żądnych krwi polityków z PO którzy w knajpach u Sowy śmieją się z takich jak ty, śmieją się że mają jeszcze z kraju takie tępe strzały.
Wypadek powinien zostać rzetelnie wyjaśniony też jestem tego zdania, wszystko wskazuje na winę kierowców BORu i być może tak jest. Poczytaj sobie jak kierowcy twojego prezydenta spowodowali wypadek to były 2 dni debaty a opozycja urządza już drugi tydzień i szuka idiotów do poparcia swoich interesów - SWOICH rozumiesz?!, bo kretynie wtedy opozycja miała ważniejsze rzeczy do roboty a nie urządzać szopkę.
To jest tragiczne, że mamy takich obywateli.
Czytaj kretynie - chciałbym cię inaczej nazwać ale nie potrafię, przepraszam.
http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,Mazurek-ktory-posel-PO-byl-u-Natalii-Arnal-po-kolizji-z-limuzyna-Komorowskiego-Schetyna-nie-wiem,wid,18702590,wiadomosc.html?ticaid=118a66


2017-02-18 16:16:06
ela:

szambo POpaprańców..


2017-02-17 10:11:36
do @obiektyw:

Widzę że praktyka czyni mistrza. Masz bracie ogromne doświadczeniu w ubliżaniu


2017-02-17 10:05:59
FUKS:

czas by wreszcie z psychopatami zrobic porządek ,znalezione w necie....cyt:Prowadzący główne wydanie, Piotr Adamczyk, zaczął “newsa” od poinformowania widzów, że zmarły poseł był jednym z dwóch polityków klubu Kukiza, którzy głosowali za przyjęciem budżetu w sali kolumnowej oraz ustawy obniżającej emerytury byłych ubeków i SB-ków. W związku z tym faktem, ktoś mógł chcieć czyhać na życie pana posła. a ja się dziwie dlaczego tylko ten jeden a czy będa następni-ząb za ząb, oko za oko, to odwieczna tradycja sprawiedliwości dziejowej

Ja, zwykły obywatel,
Wzywam Beatę Szydło, Mariusza Błaszczak, Antoniego Macierewicza i Jacka Kurskiego do natychmiastowej dymisji, przeproszenie Polaków i usuniecie się z życia publicznego naszego kraju.
Wzywam do poddania się procedurom prawnym zmierzającym do przyjęcia odpowiedzialności za przestępstwa, których się dopuszczacie.
Ilość przestępstw przeciwko Konstytucji RP, demokracji, poniżanie Polaków, niszczenie i ośmieszanie wojska, policji i innych służb państwowych, inwigilacji i kłamstw w stosunku do obywateli , przekracza wszelkie dopuszczalne normy, nie tylko prawne, ale zwykłej ludzkiej przyzwoitości.
Nawet pomijając dotychczasowe podłości tych ludzi, ostatni wypadek ujawnia stosunek i pogardę władzy do prawdy i obywateli. W obliczu wypadku Pani Premier, ci ludzie publicznie okłamują społeczeństwo produkując fałszywe dowody i sugestie. Totalitarne państwo w "swojej" telewizji publikuje sfałszowane obrazy ulicy bez linii podwójnej ciągłej z tzw. kogutem na samochodzie Pani Premier. Kierowane przez tych ludzi służby, tuszują okoliczności wypadku, odprawiając świadków pozostających w samochodach, które oczekiwały na tym samym pasie, co osławiony mały samochodzik. Zakłamują okoliczności przez napaść na młodego kierowcę i natychmiastowe podanie do publicznej wiadomości o jego winie. Władze okłamują opinie publiczną i manipulują , rekwirując wszystkie materiały z monitoringu, zarówno samochodów uczestniczących w wypadku, jak i okolicznych kamer sklepów i instytucji. Ukrywając prędkość kolumny, która była rejestrowana, układ kolumny i brak sygnału uprzywilejowana, Błaszczak na konferencji prasowej skompromitował się pogardą do prawdy.
Także wypadek Macierewicza to przykład pogardy do obywateli, których po prostu staranował swoją kolumną i odjechał. Dopilnował jednak, aby to on, poprzez swoje służby, nadzorował postępowanie wyjaśniające nazywając wypadek zdarzeniem.
Ilość pogardy do obywateli i zakłamywania prawdy jest zdumiewająca. Żaden urzędnik publiczny nie ma prawa okłamywać społeczeństwa, fabrykować dowodów , ukrywać swoich podłości.
Dlatego wzywam do natychmiastowej dymisji.


2017-02-16 20:06:23
@Obiektyw:

W ramach rewanżu proponuję ci garść wyzwisk pod adresem twojego ulubieńca - to: małość, niecność, tchórzostwo, nikczemność, haniebność, podłość, wyrachowanie, kłamliwość, obłuda, załganie, fałszywość, hipokryzja, plugawość, bezwstyd, brak skrupułów, cynizm i jedno wielkie zgniłe bajoro schizofrenicznej blagi tego czlowieczka, paranoicznego socjopaty, żyjącego w swym małym, poskręcanym, chorym i spaczonym wirtualnym światku własnych fobii, obsesji, psychoz, natręctw, paranoi, projekcji, manii i wiecznej konfabulacji - którym jest ten stetryczały nieudacznik.
Jak widzisz to łatwe, trzeba się tylko bardziej przyłożyć, a nie w kółko ze ściągi: hańba i świńskie ryje.


2017-02-16 16:56:41
zguba się znalazła:

No i widzisz Jackie? Twój wpis się znalazł. A już myślałaś, że to robota opozycyjnej hołoty. Ale nie martw się nic. Haniebne kwiczenie histerycznych elit nie będzie na szczęście słyszalne, kiedy przeprowadzicie reformę mediów i internetu. Wtedy będą mogli wpisywać się tylko prawdziwi Polacy.


2017-02-16 16:48:25
czarnowidz:

Jak wiadomo ostatnimi czasy prokuratura w Polsce zrobiła się niesłychanie niezależna. W stopniu wręcz wstrząsającym. Wczoraj zdecydowanie niezależny prokurator badający sprawę wypadku oświadczył: "nie wiadomo, z jaką prędkością jechała kolumna p. premier, ale na pewno z prędkością dozwoloną".
W tej sytuacji czarno widzę przyszłość p. Sebastiana.


2017-02-16 11:53:13
obiektyw:

TYM LUDZIOM JUŻ PODZIĘKOWALIŚMY, POKAZUJĄC TO W WYBORACH. NIE ŻYCZĘ SOBIE WYCIECZEK POLITYCZNYCH DO OŚWIĘCIMIA. JAK WYRZUCALI ZWYKŁYCH LUDZI Z ICH MIESZKAŃ, BO NIBY ZNALAZŁ SIĘ jakiś spadkobierca. jakoś wtedy POSŁOWIE PO NIE INTERESOWALI SIĘ TYM CO ROBI PREZYDENT WARSZAWY, ŻE WYRZUCAJĄ LUDZI NA BRUK. JAKBY HIPOKRYZJA POTRAFIŁA LATAĆ, TO WCZORAJ POSŁOWIE FRUWALIBY JAK GOŁĘBIE.


2017-02-16 08:56:21
obywatel 32-600:

A gdzie dane do Biura Interwencji Obywatelskiej PO


2017-02-15 21:16:25
wyborca:

Hotin ...... ty się już nie lecz na nic , bo już na wszystko za późno... . "Patriotyczne serduszko" i "mowa nienawiści".... u wszystkich tylko nie u siebie . Hotiny, mamonie i inne, jesteście tak zaślepieni nienawiścią i agresją , że wam piana aż idzie jak ze zdziczałego psiego pyska. Ale to nic , trzeba być ponad to i przeczekać ten wybryk w historii , ten zrakowaciały czas . Polska jest silna i wyleczy się nawet z obecnej dżumy! Nie dajmy sobie wmówić , że pis to nowe czasy nowej Rzeczypospolitej - nie .... to tylko wybryk natury .


2017-02-15 20:27:41
ojj:

SZOPKA POLITYCZNA


2017-02-15 20:11:07
Pan Asonic:

Samochody tych osobników stały zaparkowane przed urzędem w miejscach niedozwolonych. Tak wygląda walka o przestrzeganie prawa w wykonaniu PO.


2017-02-15 19:50:54
Adrian:

Ciekawe kto POkrył koszty przyjazdu do Oświęcimia "takich gwiazd" i ciekawe czy platforma i nowoczesna BĘDZIE BRONIŁA INNYCH NIEWINNYCH KIEROWCÓW


2017-02-15 19:14:08
Jackie:

A gdzie mój komentarz wysłany 20 minut temu?


2017-02-15 18:48:58
Jackie:

Regularnie płacę podatki. Również podatek lokalny od nieruchomości. Każdy wie, że diety poselskie finansowane są z podatków całego społeczeństwa. I oto dzisiaj banda (p)osłów na koszt podatnika pojechała sobie do Oświęcimia aby razem z prezydentem tego miasta urządzić cyrk na oświęcimskim rynku. Panie Chwierut! Na stanowisko prezydenta powołali Pana obywatele tego miasta (przynajmniej ich większość). Nie powołała Pana żadna platforma ani żaden komitet od siedmiu boleści. Wstyd mi teraz, że oddałem na Pana głos. rozstrzyganie problemu wypadku kolumny samochodowej BOR-u nie leży w gestii Prezydenta Miasta. Zajmują się tym odpowiednie do tego powołane komórki z prokuraturą na czele.


2017-02-15 18:17:56
iol:

czemu jeszcze on tu smrodzą.


2017-02-15 18:16:55
Helena:

Czy jakby na miejscu Sebastiana to był Twój syn , córka lub Ty sam też byś oczekiwał pomocy. Dla ludzi z PIS-u jak im dziś ktoś stoi "na drodze" to albo jest uczestnikiem "puczu" lub stawia się mu zarzuty prokuratorskie. Jak mówią to do polityków czy generałów to wielu to bawi, ale dziś stawiają zarzuty zwykłemu 20 letniemu chłopakowi z Oświęcimia, bo im stanął "na drodze". Za chwilę to możesz być TY!!! Czy takiej Polski chcemy? Niech sobie każdy odpowie sam !!!


2017-02-15 18:16:48
Jan:

Pani Mamon2, dzisiaj jest środa, dzień po wtorku.


2017-02-15 18:15:42
Jan:

Panie Mamon2, dzisiaj jest środa. Dzień po wtorku.


2017-02-15 17:36:24
Mamon 2:

Prezydent nagle ma czas, a niema go na wtorkowych konsultacjach z mieszkańcami.
Brak prezydenta na spotkaniach z mieszkańcami. Dlatego stawiam wniosek czyim jest przedstawicielem prezydent miasta. Po czy mieszkańców miasta


2017-02-15 16:41:56
realista:

konstelacja "gwiazd",szkoda że brakuje Bolka i obrońcy żyrandola.


2017-02-15 15:47:34
jji:

Czli Bartosz już poza Platformą?


2017-02-15 15:44:03
FUKS:

a dlaczego mieszkańcy w tym ja nie wiedziałem o spotkaniu,chetnie bym troche ponapier dalał na psychopatów pisowskich ,w tym naczelne hasło na najbliższe wybory-chcesz się pozbyć rządowych syren nie głosuj na pis.


2017-02-15 15:35:16
Olo nazar:

Hotin ma rację. Pytam też co Prezydent Miasta Oświęcim w godzinach urzędowania robi na konferencji partyjnej. Powinni radni wystawić mu naganę i obciąć 13 tkę!


2017-02-15 15:29:02
hotin:

Hotin oszołom,hotin zero- miodzio na moje patriotyczne serduszko,miooodzzziiooo! Taką macie mowę nienawiści-wy POpaprańcy którzy nas olewaliście przez 8-lat,dojąc Ojczyznę pod siebie. Dziekujemy właśnie wam ,ze zdjęcia za podwyższenie wieku emerytalnego,za podwyżki płac i emerytur groszowe, za ,,zieloną wyspę" Tuska,za powracających Polaków z obczyzny mówiąc na koniec-PiS jest Wielki,PiSlam is immortal!


2017-02-15 15:19:58
inz.mamoń:

dziwne,informowano ze dzis duze stęzenie smogu w Oświęcimiu...dobrze że tylko przez kilka godzin


2017-02-15 15:16:58
kos:

Czy można być większym lemingiem niż hotin - misiewicze ,antek niespełna rozumu a on dalej w zaparte -jutro do ciebie dobiją i uznają twoja wine arogancja władzy siega zenitu


2017-02-15 15:02:02
Marysia:

To chyba ty won , hotin - oszołom.
Bardzo dobrze , ze przyjechali ! Wspierają zwykłego młodego oświęcimianina w zderzeniu z butą , pychą i debilizmem. Wreszcie opozycja wychodzi z sejmowych ław zajmowania się tylko sobą i pomagają normalnym , zwykłym ludziom.... Aha hotin ....zapamiętaj sobie!! - to nie jest twoje miasto tylko nasze !


2017-02-15 14:55:17
grymas:

Kierowca A. Macierewicza nie czekał na przyjazd policji po kolizji, do której doszło pod Toruniem w styczniu.
I co? I nico! Czy prokuratura postawiła zarzuty temu kierowcy? Jaki jest stan zdrowia poszkodowanych w tym wypadku?
Czyli "sąd sądem", a prawo i sprawiedliwość zawsze po "właściwej stronie"!


2017-02-15 14:50:44
jeden:

hotin - jesteś zerem


2017-02-15 14:44:29
Baśka:

do hotin: a co, coś ci się nie podoba? Podobno żyjemy w wolnym i "demokratycznym" kraju, tak przynajmniej cały czas PIS twierdzi... Więc każdy jeździ gdzie chce, a tobie nic do tego


2017-02-15 14:42:41
smutne:

Kabaret PO w Oświęcimiu, smutne.


2017-02-15 14:39:48
mieszkaniec :

Targowica? Jeśli rządzący oburzają się faktem, że Pan Sebastian korzysta z pomocy adwokata to gratuluję "hotinowi" dobrego samopoczucia! I sugeruję wyobrazić sobie jak zachowałby się Pan "hotin", gdyby był w podobnej sytuacji co Pan Sebastian.


2017-02-15 14:01:37
hotin:

Patrzcie ludzie. Tak wygląda polska Targowica, którą wy opłacacie suto jako podatnicy! Puczyści w krawatach na saksach w Oświecimiu-won z naszego miasta!Inne w tym dziale

25.06.2017 - Osiek, komentarzy: 0
OSIEK. Raz pod górkę, a raz z górki.... ››
25.06.2017 - Oświęcim, komentarzy: 0
OŚWIĘCIM. Heiko Klohn osobiście... ››
24.06.2017 - Powiat, komentarzy: 0
HARMĘŻE. Pijany kierowca volkswagena... ››
24.06.2017 - Powiat, komentarzy: 0
PIŁKA NOŻNA. Solarze mogą być... ››
24.06.2017 - Oświęcim, komentarzy: 0
OŚWIĘCIM. Wieści z Ratusza – FILM ››
REKLAMA
REKLAMA
 
REKLAMA

Galeria zdjęć

Imprezy

Organizujesz jakieś wydarzenie, organizujesz jakąś imprezę!?
Zadzwoń i wypromuj ją w portalu Oświęcimskie24.pl0.24471616744995