Kontakt

REDAKCJA & REKLAMA

redakcja@oswiecimskie24.pl

Szymon Chabior - 513 413 413
szymon@oswiecimskie24.pl

REKLAMA

Najczęściej wyświetlane

REKLAMA
 

Najczęściej komentowane

PORĘBA WIELKA. Czy musi dojść do tragedii? Kiedy powstaną nowe odcinki chodników przy ruchliwej ul. Wadowickiej? - ZDJĘCIA

Powiat, , raf - 16.02.2017 10:30

A   A   A  
PORĘBA WIELKA. Czy musi dojść do tragedii? Kiedy powstaną nowe odcinki chodników przy ruchliwej ul. Wadowickiej? - ZDJĘCIA
Fot. Rafał Lorek

Kierowcy od kilku lat korzystają z wyremontowanej ulicy Wadowickiej. Problem mają piesi, bo wzdłuż drogi są liczne odcinki, gdzie „zapomniano” o budowie chodników. A to stwarza ogromne niebezpieczeństwo dla pieszych, szczególnie dla dzieci, idących wzdłuż ruchliwego traktu. Jak ten problem zamierzają załatwić władze Gminy Oświęcim?Od dawna przypominają o nim włodarzom mieszkańcy i radni z tej miejscowości. Radna Bernardyna Bryzek ostatnio zwróciła się do władz Gminy Oświęcim „o rozważenie możliwości budowy chodnika wzdłuż ulicy Wadowickiej w Porębie Wielkiej, na odcinku od ul. Przedzieleń do ul. Wykręt, oraz od ul. Iglastej do ul. Gaj”.

 

W odpowiedzi zastępca wójta Mirosław Smolarek wskazał, że wymienione przez radną odcinki chodników znajdują się wzdłuż drogi powiatowej. Wyjaśnił, że w zeszłym roku Zarząd Powiatu w Oświęcimiu określił nowe zasady finansowania zadań przy drogach powiatowych, które zmuszają zainteresowane gminy do wyłożenia większej gotówki na wspólne inwestycje.

 

- Zgodnie z nimi, w przypadku budowy chodnika gmina, na terenie której zadanie będzie realizowane, jest zobowiązane do pokrycia 75 proc. kosztów wykonania - powiedział Smolarek.

 

Zastępca wójta stwierdził, że Gmina Oświęcim rokrocznie przeznacza część środków inwestycyjnych na wspólną ze starostwem realizację zadań przy drogach powiatowych.

 

- Drogi te zlokalizowane są jednak w znacznej części naszej gminy, przebiegają aż przez 11 spośród 13 sołectw. W związku z tym, liczba zadań priorytetowych, tj. tych związanych z bezpieczeństwem użytkowników drogi jest równie wysoka i znacznie przekracza możliwości finansowe Gminy Oświęcim - wyjaśnił Smolarek, dodając że w tym roku nie ma szans na budowę brakujących odcinków chodników przy ul. Wadowickiej.

 


Wyświetleń: 2960
Dodaj do: Wykop ten artykuł! Dodaj na Śledzik! Dodaj na Twitter! Dodaj na FaceBook! Dodaj na Blip! Dodaj na Pinger!     |     Wyślij link

Galeria

zobacz całą galerię ››

Agencja Medialna Oswiecimskie24.pl informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Dodaj komentarz


Nick:

Treść:

Anty-bot:

Komentarze

2017-02-18 00:03:35
Piotrek bucu Bucki:

A ja się pytam kiedy ostatnio ktoś widział patrol policji na Porębie?


2017-02-16 21:23:05
Człowiek.:

Tak samo dokonanie remontu ul. Wadowickiej od ul.Sośnina do ul.Gaj. Przy czym stan drogi w tym miejscu jest tragiczny, brak pobocza.. Przy złych warunkach pogodowych tylko czekać na T... A jak widzę te załączone 7 zdjęć prezentuje tylko odcinek tej drogi (1km)..


2017-02-16 16:20:29
Piotr:

Na ul Porębskiej czyli łączniku ul Wadowickiej z DK44 dobrze by było namalować białe pasy na drodze, wzdłuż pobocza, jak jest mgła a jest czesto z uwagi na pobliskie bagna(stawy) to nie widać gdzie droga a gdzie już pobocze z dziurami na pół koła!


2017-02-16 14:11:39
Gerwazy:

Jeżeli poprzednia była pani wójt nie narobilaby tyle długu chodniki jak również remonty innych dróg byłyby na pewno zrobione. Niestety teraz trzeba czekać na swoją kolej.Inne w tym dziale

25.06.2017 - Oświęcim, komentarzy: 0
OŚWIĘCIM. Heiko Klohn osobiście... ››
24.06.2017 - Powiat, komentarzy: 0
HARMĘŻE. Pijany kierowca volkswagena... ››
24.06.2017 - Powiat, komentarzy: 0
PIŁKA NOŻNA. Solarze mogą być... ››
24.06.2017 - Oświęcim, komentarzy: 0
OŚWIĘCIM. Wieści z Ratusza – FILM ››
23.06.2017 - Powiat, komentarzy: 0
PIŁKA NOŻNA. Czwarta edycja... ››
REKLAMA
REKLAMA
 
REKLAMA

Galeria zdjęć

Imprezy

Organizujesz jakieś wydarzenie, organizujesz jakąś imprezę!?
Zadzwoń i wypromuj ją w portalu Oświęcimskie24.pl0.25385093688965