Kontakt

REDAKCJA & REKLAMA

redakcja@oswiecimskie24.pl

Szymon Chabior - 513 413 413
szymon@oswiecimskie24.pl

REKLAMA

Najczęściej wyświetlane

REKLAMA
 

Najczęściej komentowane

SPOŁECZEŃSTWO. Oświęcimskie Targi Seniora. Przyjdź, to nic nie kosztuje, a skorzystać można wiele

Powiat, , raf - 17.02.2017 10:32

A   A   A  
SPOŁECZEŃSTWO. Oświęcimskie Targi Seniora. Przyjdź, to nic nie kosztuje, a skorzystać można wiele

Tego typu imprezy z powodzeniem organizowane są od lat w wielu rejonach Polski. Dla mieszkańców naszego regionu to nowość. Już 26 lutego (niedziela) w Oświęcimskim Centrum Kultury odbędą się I Oświęcimskie Targi Seniora. Organizatorzy, którymi są Dzienny Dom Pomocy w Oświęcimiu oraz Stowarzyszenie „Pokolenia” przy DDP, przygotowali mnóstwo atrakcji dla osób w jesieni wieku oraz ich rodzin.Targi Seniora to impreza wystawiennicza o charakterze edukacyjno-informacyjnym dedykowana głównie seniorom, osobom niepełnosprawnym, jednak program ułożony jest w ten sposób, aby każdy znalazł coś dla siebie.

 

W Targach będą uczestniczyć przedsiębiorcy, instytucje publiczne i organizacje pozarządowe, których oferta obejmuje szeroko rozumianą propozycję towarów i usług dla osób starszych oraz ich rodzin.

 

- Organizacja oświęcimskich targów, mamy nadzieję, odpowie na wzrastające w ostatnich latach zapotrzebowanie na usługi społeczne i biznesowe dla seniorów. Choroba i starość to czas poszukiwania usprawnień i ułatwień w obliczu stale rosnących potrzeb: utraty zdrowia, czy przybywających lat. Takie targi pomagają w znalezieniu sprzymierzeńców w tym okresie, jak usługi opiekuńcze, sprzęty rehabilitacyjne, teleopieka itp. - przybliżają organizatorzy

 

Wystawcy przygotowują specjalne oferty, bony, vouchery, gadżety. Będzie można wykonać bezpłatnie różnego rodzaju badania i pomiary, m.in. diagnoza wad stóp, kręgosłupa i postawy, badanie skóry głowy, poziomu cukru, BMI, ciśnienia, testy słuchu.

 

Amazonki nauczą jak wykonywać samobadanie piersi. Planowane są także konsultacje lekarskie w zakresie rehabilitacji i chirurgii, w tym szczególnie ważnej dla osób starszych profilaktyki upadków. Nie zabraknie poradnictwa onkologicznego, diabetologicznego, dietetycznego i psychologicznego. Odwiedzający targi będą mogli sprawdzić swoją pamięć i wykonać testy przesiewowe w ramach profilaktyki zaburzeń poznawczych.

 

- Podczas imprezy chcemy także kompleksowo przybliżyć mieszkańcom „co, gdzie, kiedy”, czyli w jakich instytucjach załatwia się poszczególne sprawy związane z pomocą, opieką i aktywizacją osób starszych oraz jakie organizacje społeczne działają na rzecz tej grupy. Będzie również można zapoznać się z kampanią „Jesień życia bez przemocy” oraz „Bezpieczny i aktywny Senior” - informują organizatorzy targów.

 

Wśród stoisk nie zabraknie wystawców z zakresu zdrowia i profilaktyki, zdrowej żywności i suplementacji żywieniowej, czy piękna i urody. Będzie można wykonać makijaż i manicure oraz degustować miody i soki prozdrowotne.

 

- Chcemy także zapoznać mieszkańców Oświęcimia z nowoczesnymi technologiami w opiece, w tym z „przyciskami życia”, „bransoletkami SOS”. W trakcie targów czynna będzie także seniorska kawiarenka - słyszymy od pomysłodawców imprezy.

 

Impreza potrwa od godz. 9.00 do 15.00, a udział w niej jest bezpłatny. Organizatorem targów jest Dzienny Dom Pomocy w Oświęcimiu oraz Stowarzyszenie „Pokolenia” przy DDP, a patronat honorowy nad imprezą objął Prezydent Miasta Oświęcim Janusz Chwierut.


Wyświetleń: 1773
Dodaj do: Wykop ten artykuł! Dodaj na Śledzik! Dodaj na Twitter! Dodaj na FaceBook! Dodaj na Blip! Dodaj na Pinger!     |     Wyślij link

Agencja Medialna Oswiecimskie24.pl informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Dodaj komentarz


Nick:

Treść:

Anty-bot:

Komentarze

Brak komentarzy!


Inne w tym dziale

25.06.2017 - Osiek, komentarzy: 0
OSIEK. Raz pod górkę, a raz z górki.... ››
25.06.2017 - Oświęcim, komentarzy: 0
OŚWIĘCIM. Heiko Klohn osobiście... ››
24.06.2017 - Powiat, komentarzy: 0
HARMĘŻE. Pijany kierowca volkswagena... ››
24.06.2017 - Powiat, komentarzy: 0
PIŁKA NOŻNA. Solarze mogą być... ››
24.06.2017 - Oświęcim, komentarzy: 0
OŚWIĘCIM. Wieści z Ratusza – FILM ››
REKLAMA
REKLAMA
 
REKLAMA

Galeria zdjęć

Imprezy

Organizujesz jakieś wydarzenie, organizujesz jakąś imprezę!?
Zadzwoń i wypromuj ją w portalu Oświęcimskie24.pl0.22698092460632