Kontakt

REDAKCJA & REKLAMA

redakcja@oswiecimskie24.pl

Szymon Chabior - 513 413 413
szymon@oswiecimskie24.pl

REKLAMA

Najczęściej wyświetlane

REKLAMA
 

Najczęściej komentowane

KOLARSTWO. Cykliści na ulicach Oświęcimia! - ZDJĘCIA

Powiat, , red - 21.04.2017 06:48

A   A   A  
KOLARSTWO. Cykliści na ulicach Oświęcimia! - ZDJĘCIA
Kilka tygodni temu w MBP w Oświęcimiu odbyła się prezentacja Karpackiego Wyścigu Kurierów

30 kwietnia i 1 maja oświęcimskie ulice będą należały do cyklistów. Do nadsolańskiego grodu zawita Karpacki Wyścig Kurierów. W ostatnim dniu kwietnia meta pierwszego etapu usytuowana będzie w Rynku Głównym. Z kolei w dniu "Święta Pracy" kolarze z tego samego miejsca wyruszą do drugiego etapu. Oświęcimski Ratusz serdecznie zaprasza do "kolarskiego miasteczka", które zlokalizowane zostanie w centrum miasta."Kolarskie miasteczko" w Rynku będzie tętniło życiem. Co oferuje? Dla młodych rowerzystów przygotowano mini-miasteczko komunikacyjne, dmuchańce (bezpłatnie) i stoisko animacyjne dla dzieci (malowanie twarzy, plecenie warkoczyków, kolorowanki). Będzie także stoisko promocyjne Towarzystwa Turystyki Rodzinnej "Cyklista" z Przecieszyna, stoisko pokazowe WOPR Oświęcim, pokaz sportów walki KOBUDO, stoisko serwisowe firmy Salon Rowerowy Doroty Tokarz, stoisko prezentacyjne GymForYou - Fitness Club, stoisko gastronomiczne oraz konkursy z nagrodami (do wygrania m.in. bilety na LFO 2017).

Miłośnicy kolarstwa zobaczą w Oświęcimiu rywalizację aż 33 ekip kolarskich z 19 krajów - Polski, Słowacji, Słowenii, Włoch, Czech, Estonii, Łotwy, Litwy, Ukrainy, Rosji, Austrii, Belgii, Niemiec, Holandii, Hiszpanii, Norwegii, Kazachstanu, Białorusi i Wielkiej Brytanii.

-Poza emocjami związanymi z walką kolarzy na trasie zapraszamy mieszkańców Oświęcimia i okolic do odwiedzenia "Miasteczka Kolarskiego", gdzie przygotowano wiele atrakcji dla młodszych i starszych miłośników jednośladów - informuje Katarzyna Kwiecień, rzeczniczka Urzędu Miasta w Oświęcimiu. - Będą atrakcyjne konkursy, prezentacje sprzętu, pokaz pierwszej pomocy oraz występy artystyczne. Warto wybrać się do "Miasteczka Kolarskiego" na swoim rowerze, bo z pewnością nie zabraknie atrakcji dla rowerzystów - dodaje Katarzyna Kwiecień.

Karpacki Wyścig Kurierów jest szosowym, etapowym wyścigiem kolarskim dla zawodników od 19 do 23 lat oficjalnie uznawanym przez Międzynarodową Unię Kolarską (UCI) oraz ujętym z dorocznym kalendarzu imprez europejskich z cyklu Europe Tour. Tegoroczna edycja wyścigu składa się z prologu oraz trzech etapów ze startu wspólnego. Trwa cztery dni.

Prolog wyścigu zaplanowano w Tarnowie, a start imprezy w Nowym Sączu. Rowerzyści będą musieli pokonać 160-kilometrową trasę do Oświęcimia. Potem 140 kilometrów z Oświęcimia do Jabłonki. Ostatniego dnia kolarze ścigać się będą na Węgrzech. Start wyznaczono w Veszprem, natomiast metę w mieście Papa. Cykliści będą mieli do przejechania 150 km. Wyścig ten jest uznawany za jedno z najważniejszych wydarzeń dla kolarzy młodzieżowych w Europie, chociaż uczestniczą w nim nie tylko zawodnicy europejscy. Formuła zakłada, że startują w nim zarówno reprezentacje narodowe oraz grupy zawodowe oraz kluby.

Wyścig jest najważniejszą imprezą sportową dla zawodników polskich, licencjonowanych przez Polski Związek Kolarski. Organizatorem jest Małopolski Związek Kolarski.

Peleton kolarski (etap I, 30 kwietnia) przyjedzie do Oświęcimia od strony Zatora ulicami Fabryczną, Olszewskiego, Słowackiego, Dąbrowskiego i Plebańską. Zakończenie w Rynku Głównym. Z kolei 1 maja po starcie honorowym w Rynku kolarze przejadą ulicami Plebańską, Dąbrowskiego, Słowackiego, Olszewskiego, Fabryczną i przejadą w kierunku Zatora. W związku z organizacją przejazdu peletonu po ulicach miasta oraz "Miasteczka Kolarskiego" w Rynku należy spodziewać się ograniczeń w ruchu kołowym 30 kwietnia i 1 maja.

Program Miasteczka Kolarskiego W Rynku:
30 kwietnia 2017 (niedziela)
godz. 14.00 – 16.00 – aktywności sportowe, pokazy i konkursy dla widzów
godz. 16.00 – finisz 1 etapu z Nowego Sącza
godz. 16.30 – dekoracja zwycięzców
godz. 17.00 – zapowiedź 2 etapu
godz. 17.15 – 19.00 - aktywności sportowe i występy artystyczne.

1 maja 2017 (poniedziałek)
godz. 9.00 – 10.00 – aktywności sportowe, pokazy i konkursy dla widzów
godz. 9.00 – przyjazd grup sportowych
godz. 10.00 – prezentacja ekip i zawodników
godz. 10.30 – ceremonia dekoracji
godz. 10.50 – start honorowy
godz. 11.00 – 15.00 - aktywności sportowe, pokaz pierwszej pomocy, występy artystyczne.


Wyświetleń: 2302
Dodaj do: Wykop ten artykuł! Dodaj na Śledzik! Dodaj na Twitter! Dodaj na FaceBook! Dodaj na Blip! Dodaj na Pinger!     |     Wyślij link

Galeria

zobacz całą galerię ››

Agencja Medialna Oswiecimskie24.pl informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Dodaj komentarz


Nick:

Treść:

Anty-bot:

Komentarze

Brak komentarzy!


Inne w tym dziale

25.06.2017 - Oświęcim, komentarzy: 0
OŚWIĘCIM. Heiko Klohn osobiście... ››
24.06.2017 - Powiat, komentarzy: 0
HARMĘŻE. Pijany kierowca volkswagena... ››
24.06.2017 - Powiat, komentarzy: 0
PIŁKA NOŻNA. Solarze mogą być... ››
24.06.2017 - Oświęcim, komentarzy: 0
OŚWIĘCIM. Wieści z Ratusza – FILM ››
23.06.2017 - Powiat, komentarzy: 0
PIŁKA NOŻNA. Czwarta edycja... ››
REKLAMA
REKLAMA
 
REKLAMA

Galeria zdjęć

Imprezy

Organizujesz jakieś wydarzenie, organizujesz jakąś imprezę!?
Zadzwoń i wypromuj ją w portalu Oświęcimskie24.pl0.26447415351868