Kontakt

REDAKCJA & REKLAMA

redakcja@oswiecimskie24.pl

Szymon Chabior - 513 413 413
szymon@oswiecimskie24.pl

REKLAMA

Najczęściej wyświetlane

REKLAMA
 

Najczęściej komentowane

POWIAT. Mieszkańcy pomogą badać uciążliwości zapachowe. Dostaną dzienniczki obserwacji zapachowych

Oświęcim, , sz - 10.05.2017 18:50

A   A   A  
POWIAT. Mieszkańcy pomogą badać uciążliwości zapachowe. Dostaną dzienniczki obserwacji zapachowych

Zespół Roboczy (red. ds. smrodu) zaprasza wszystkich zainteresowanych na spotkanie, które odbędzie się 22 maja w sali Domu Ludowego w Monowiach. Tematem przewodnim będzie uciążliwość zapachu na terenie os. Monowice, os. Dwory oraz Włosienicy. W spotkaniu, które zaplanowane jest na godzinę 17.30 udział weźmie prof. Izabela Sówka z Politechniki Wrocławskiej.-Spotkanie z mieszkańcami to pierwsza część rozpoczynających się właśnie badań. Każdy będzie mógł pobrać dzienniczek obserwacji zapachowych, który później posłuży jako materiał badawczy – zachęcają organizatorzy.

Starosta Oświęcimski Jarosławk Jurzak, Prezydent Oświęcimia Janusz Chwierut oraz Albert Bartosz zlecili Politechnice zapoznanie się z aktualną sytuacją w Gminie Oświęcim i przeprowadzenie badań uciążliwych zapachów .

-Prof. Izabela Sówka z Politechniki Wrocławskiej, z Zakładu Ekologistki i Zarządzania Ryzykiem Środowiskowym Wydziału Inżynierii Środowiska, która wraz z grupą specjalistów wykonywać będzie niezbędne pomiary i analizy, omówi metodologię oraz przedstawi możliwość udziału mieszkańców w pracach badawczych dzięki dzienniczkom obserwacji uciążliwości zapachowych – opowiadają organizatorzy.

Podczas spotkania mieszkańcy będą mieli możliwość odebrania dzienniczków. Zostaną również poinformowani jak prowadzić dzienniczki oraz gdzie następnie je oddać. Swój głos będą mieli także członkowie Zespołu Roboczego ds. likwidacji uciążliwości zapachowych na terenie obszaru, gdzie smród wyczuwalny jest najbardziej. Przestawią również podjęte przez nich działania prowadzące do rozwiązania problemu.

Przypomnijmy, iż Zespół Roboczy powstał w końcem 2016 roku., a w jego skład wchodzą Dorota Niedziela, Poseł na Sejm RP obecnej kadencji i b. Sekretarz Stanu w Ministerstwie Środowiska, Miejsko-Przemysłowa Oczyszczalnia Ścieków w Oświęcimiu, Stowarzyszenie STOP Fetorowi w mieście i Gminie Oświęcim, Starostwo Powiatowe Oświęcim, Synthos S.A., Urząd Miasta Oświęcim, Radni Rady Miasta Oświęcim, Rady Osiedli: Dwory-Kruki i Monowice, WIOŚ Kraków, Sołtys Włosienicy oraz Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Oświęcimiu.


Wyświetleń: 2215
Dodaj do: Wykop ten artykuł! Dodaj na Śledzik! Dodaj na Twitter! Dodaj na FaceBook! Dodaj na Blip! Dodaj na Pinger!     |     Wyślij link

Agencja Medialna Oswiecimskie24.pl informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Dodaj komentarz


Nick:

Treść:

Anty-bot:

Komentarze

2017-05-12 19:25:15
Janek:

A JAK SMIERDZIAŁO TAK SMIERDZIInne w tym dziale

29.05.2017 - Powiat, komentarzy: 0
KARATE-KNOCKDOWN. Brzeszczanie ze... ››
28.05.2017 - Powiat, komentarzy: 0
PIŁKA NOŻNA. Sprawdź... ››
27.05.2017 - Powiat, komentarzy: 0
PIŁKA NOŻNA. Wiosenny szlagier w... ››
27.05.2017 - Oświęcim, komentarzy: 0
OŚWIĘCIM. Wieści z Ratusza - FILM ››
22.05.2017 - Powiat, komentarzy: 0
KOBIECY FUTBOL. Blisko, coraz bliżej... ››
REKLAMA
REKLAMA
 
REKLAMA

Galeria zdjęć

Imprezy

Organizujesz jakieś wydarzenie, organizujesz jakąś imprezę!?
Zadzwoń i wypromuj ją w portalu Oświęcimskie24.pl0.25813889503479