Kontakt

REDAKCJA & REKLAMA

redakcja@oswiecimskie24.pl

Szymon Chabior - 513 413 413
szymon@oswiecimskie24.pl

REKLAMA

Najczęściej wyświetlane

REKLAMA
 

Najczęściej komentowane

OŚWIĘCIM. Kierowca ZUK zniszczył fontannę i uszkodził samochód. Wiceprezydent i Zarząd Spółki przepraszają mieszkańców – ZDJĘCIA

Oświęcim, , sz - 18.06.2017 16:50

A   A   A  
OŚWIĘCIM. Kierowca ZUK zniszczył fontannę i uszkodził samochód. Wiceprezydent i Zarząd Spółki przepraszają mieszkańców – ZDJĘCIA
fot. Szymon Chabior

Kierowca Zakładu Usług Komunalnych w Oświęcimiu wjechał samochodem na fontannę w nowo powstałym Parku Rodzinnym Zasole. Pojazd wpadł w nieckę i uszkodził konstrukcję fontanny. Zarząd Spółki zapewnia, że fontanna będzie odbudowana jeszcze w tym miesiącu.Do tego nietypowego zdarzenia doszło w sobotę około godziny 6.00 rano w czasie kiedy pracownicy Zakładu Usług Komunalnych opróżniali kosze na śmieci na terenie Parku Rodzinnego Zasole.

Kilka tygodni temu pracownicy ZUK, a w szczególności kierowcy otrzymali od wiceprezydenta Andrzeja Bojarskiego informację, że w ten obszar nie można wjeżdżać. Kierowca jednak nie zastosował się do otrzymanej instrukcji.

-Przykro mi, że coś takiego się stało i mogę tylko mieszkańców oraz wszystkich, którzy korzystają z tego parku mogę tylko przeprosić – powiedział w sobotę wiceprezydent, Andrzej Bojarski.

Miejsce fontanny zostało zabezpieczone barierkami tak, by nikt nie wpadł do niecki.

-Fontanna musi być odbudowana na koszt tego (red. ZUK) kto to zrobił. Szkoda tylko po prostu tego czasu, który będzie czasem straconym, a dla wszystkich mieszkańców jest najfajniejszym bo jest to okres letni. Nie ukrywam że bardzo mi tego szkoda i bardzo żałuje, że tak się stało – zaznaczył Bojarski.

Zarząd Zakładu Usług Komunalnych Sp. z o.o. wydał oświadczenie, w którym czytamy „...Zarząd Spółki podjął rozmowy z Firmą budowlaną będącą wykonawcą fontanny celem jak najszybszego rozpoczęcia robót naprawczych i ponownego uruchomienia fontanny jeszcze w miesiącu czerwcu...”.

W komunikacie opublikowanym na stronie internetowej ZUK, Zarząd Spółki przeprasza mieszkańców i zapewnia wyjaśnienie przyczyn tego zdarzenia.

„...Mając na uwadze okoliczności tego zdarzenia chcielibyśmy prosić mieszkańców Miasta Oświęcim o wyrozumiałość oraz serdecznie przeprosić za niedogodności wynikające z czasowego wyłączenia fontanny w środku sezonu eksploatacyjnego. Jako Zarząd Spółki zapewniamy, że dołożymy wszelkich starań, aby wyjaśnić przyczyny tego wydarzenia i wyciągnąć odpowiednie konsekwencje wobec odpowiedzialnych osób”.

Podczas wyciągania pojazdu na miejscu obecny był wiceprezydent Andrzej Bojarski oraz Witold Augustyn, prezes Zakładu Usług Komunalnych Sp. z o.o.


Wyświetleń: 10547
Dodaj do: Wykop ten artykuł! Dodaj na Śledzik! Dodaj na Twitter! Dodaj na FaceBook! Dodaj na Blip! Dodaj na Pinger!     |     Wyślij link

Galeria

zobacz całą galerię ››


Warto zobaczyć


Agencja Medialna Oswiecimskie24.pl informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Dodaj komentarz


Nick:

Treść:

Anty-bot:

Komentarze

2017-06-20 09:09:28
kola:

Jaka tam była konstrukcja pod tymi płytami.dobrze że nic poważnego się nie stało.A co by było jakby rowerzysta tam wjechał? ktoś zawinił z konstrukcją-z projektem.Czy znajdzie się winny ?


2017-06-19 21:00:44
Emeryt76:

"Kilka tygodni temu pan Bojarski przekazał informację pracownikom ZUK, że nie wolno wjeżdżać w ten teren". Ciekawe czy ta informacja dotarła do kierowców. Pytanie kto po drodze zawinił? Nie można wymagać, aby Wiceprezydent osobiście prowadził szkolenia szeregowych pracowników podległych Spółek.


2017-06-18 21:30:03
hotin:

Prezes ZUK do dymisji. Piszę to jako ,,totalna opozycja" POwska!Inne w tym dziale

25.06.2017 - Oświęcim, komentarzy: 0
OŚWIĘCIM. Heiko Klohn osobiście... ››
24.06.2017 - Powiat, komentarzy: 0
HARMĘŻE. Pijany kierowca volkswagena... ››
24.06.2017 - Powiat, komentarzy: 0
PIŁKA NOŻNA. Solarze mogą być... ››
24.06.2017 - Oświęcim, komentarzy: 0
OŚWIĘCIM. Wieści z Ratusza – FILM ››
23.06.2017 - Powiat, komentarzy: 0
PIŁKA NOŻNA. Czwarta edycja... ››
REKLAMA
REKLAMA
 
REKLAMA

Galeria zdjęć

Imprezy

Organizujesz jakieś wydarzenie, organizujesz jakąś imprezę!?
Zadzwoń i wypromuj ją w portalu Oświęcimskie24.pl0.26382684707642