Kontakt

REDAKCJA & REKLAMA

redakcja@oswiecimskie24.pl

Szymon Chabior - 513 413 413
szymon@oswiecimskie24.pl

REKLAMA

Najczęściej wyświetlane

REKLAMA
 

Najczęściej komentowane

PORĘBA WIELKA. Oficjalnie: pięć osób zakażonych salmonellą po weselu

Gmina Oświęcim, , sz - 19.06.2017 08:30

A   A   A  
PORĘBA WIELKA. Oficjalnie: pięć osób zakażonych salmonellą po weselu
fot. sz

Już 31 osób zgłosiło się na SOR z zatruciem pokarmowym. U pięciu osób, które zgłosiły się początkiem minionego tygodnia do szpitala wykryto zakażenie salmonellą (dane z piątku). W najbliższych dniach dowiemy się, którą potrawą zatruli się weselnicy.O zbiorowym zatruciu pokarmowym podczas przyjęcia weselnego w jednym z domów weselnych w Porębie Wielkiej pisaliśmy w miniony czwartek TUTAJ.

W piątek wieczorem otrzymaliśmy zaktualizowane dane, które mówią o tym, iż liczba chorych osób wzrasta i zapewne wzrastać będzie nadal.

-W wyniku działań Sekcji Nadzoru Epidemiologii udało się potwierdzić objawy zatrucia pokarmowego już u 31 osób. Dane te ulegają zmianie, przeprowadzane w dalszym ciągu dochodzenia epidemiologiczne już wkrótce pomogą określić faktyczną ilość poszkodowanych osób – informuje Karolina Lewicka-Pyrz, rzecznik prasowy Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Oświęcimiu.

W piątek PSSE w Oświęcimiu otrzymała wyniki badań ze Szpitala Powiatowego w Oświęcimiu.

-Wyniki wskazały na zakażenie salmonellą u pięciu osób przyjętych na Szpitalny Oddział Ratunkowy na początku tygodnia. Pozwoliło nam to na wyznaczenie konkretnego kierunku dalszych badań laboratoryjnych, którymi objęto kolejnych uczestników zdarzenia i personel domu weselnego – podkreśla Karolina Lewicka-Pyrz.

Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Oświęcimiu w dalszym ciągu oczekuje na wyniki badań prób żywnościowych, które przeprowadzane są w Laboratorium Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemilogicznej w Krakowie.


Wyświetleń: 7082
Dodaj do: Wykop ten artykuł! Dodaj na Śledzik! Dodaj na Twitter! Dodaj na FaceBook! Dodaj na Blip! Dodaj na Pinger!     |     Wyślij link


Warto zobaczyć


Agencja Medialna Oswiecimskie24.pl informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Dodaj komentarz


Nick:

Treść:

Anty-bot:

Komentarze

2017-06-20 09:08:16
Bo MAMY słaby SAN-PID:

San-Pid w Oświęcimiu to kpina, lipa, brak profesjonalizmu


2017-06-19 08:58:08
Johan:

Może mi ktoś wytłumaczyć jakim cudem lokal na następny dzień był już otwarty??Inne w tym dziale

24.06.2017 - Powiat, komentarzy: 0
HARMĘŻE. Pijany kierowca volkswagena... ››
24.06.2017 - Powiat, komentarzy: 0
PIŁKA NOŻNA. Solarze mogą być... ››
23.06.2017 - Powiat, komentarzy: 0
PIŁKA NOŻNA. Czwarta edycja... ››
22.06.2017 - Powiat, komentarzy: 0
BRZESZCZE. Tragiczny finał poszukiwań... ››
21.06.2017 - Gmina Oświęcim, komentarzy: 10
PORĘBA WIELKA. Weselnicy zatruli się... ››
REKLAMA
REKLAMA
 
REKLAMA

Galeria zdjęć

Imprezy

Organizujesz jakieś wydarzenie, organizujesz jakąś imprezę!?
Zadzwoń i wypromuj ją w portalu Oświęcimskie24.pl0.29280710220337