Kontakt

REDAKCJA & REKLAMA

redakcja@oswiecimskie24.pl

Szymon Chabior - 513 413 413
szymon@oswiecimskie24.pl

REKLAMA
REKLAMA

Najczęściej wyświetlane

REKLAMA
 

Najczęściej komentowane

OŚWIĘCIM. Wody w Sole przybywa. Stan pogotowia przeciwpowodziowego

Powiat, Fakty i wydarzenia, 24.02.2017 19:03

O godz. 17 prezydent Oświęcimia Janusz Chwierut ogłosił stan pogotowia przeciwpowodziowego. - Powodem jest przekroczenie stanu ostrzegawczego poziomu wody w Sole, który wynosi 3,94 m i jest uzależniony od sytuacji w górnym biegu rzeki, a w szczególności na zaporach i od zrzutów wody - powiedziała nam Katarzyna Kwiecień z oświęcimskiego magistratu.


    wyświetleń (275) komentarze (0)

OŚWIĘCIM. 64-letni włamywacz wpadł na gościnnych występach. Niejedno ma na sumieniu...

Powiat, Fakty i wydarzenia, 24.02.2017 14:23

Na swoim koncie 64-latek z powiatu chrzanowskiego ma niejedno przestępstwo. Jest podejrzany m.in. o włamania do obiektów handlowych, biur oraz punktów usługowych na terenie powiatu oświęcimskiego. Mężczyzna wpadł na gorącym uczynku dzięki spostrzegawczości jednego z mieszkańców Oświęcimia oraz błyskawicznej interwencji policjantów. 


    wyświetleń (514) komentarze (0)

OŚWIĘCIM. Już wkrótce Ochotnicza Straż Pożarna w Krajowym Systemie Ratowniczo-Gaśniczym

Powiat, Fakty i wydarzenia, 24.02.2017 14:10

Ochotnicza Straż Pożarna w Oświęcimiu jeszcze w tym roku dołączy do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego. Porozumienie w tej sprawie pomiędzy OSP a Państwową Strażą Pożarną w Oświęcimiu podpisano w oświęcimskim magistracie. - Dla nas oznacza to, że będziemy pierwsi dysponowani do wszelkich zdarzeń w Oświęcimiu czy powiecie oświęcimskim - cieszy się Paulina Stachura, prezes OSP Oświęcim.


    wyświetleń (569) komentarze (0)

KĘTY. Prześcieradło niczym zasłona dymna. Skuteczna metoda na skołowaną seniorkę

Powiat, Fakty i wydarzenia, 24.02.2017 14:01

Dwie kobiety i mężczyzna są poszukiwani przez policjantów z komisariatu w Kętach. Wczoraj po południu okradli 76-letnią mieszkankę. Obce poszkodowanej dwie kobiety weszły do jej mieszkania pod pretekstem zostawienia wiadomości sąsiadce, po czym zaproponowały starszej pani kupno pościeli. W tym czasie wspólnik kobiet dokonał kradzieży.


    wyświetleń (320) komentarze (0)

HOKEJ NA LODZIE. Unia była bardzo blisko...

Powiat, Sport, 24.02.2017 10:26

Oświęcimska hala lodowa gościła uczestników turnieju juniorów młodszych rozgrywanego w ramach Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. Oprócz gospodarzy - UKH Unii wystąpiły zespoły sosnowieckiego Zagłębia, Podhala Nowy Targ i MOSM Tychy. Na brak emocji kibice nie mogli narzekać. Walka o awans do turnieju finałowego trwała do końcowej syreny ostatniego meczu.


    wyświetleń (401) komentarze (0)

POWIAT. Modernizacja szpitalnych oddziałów za kilkanaście milionów złotych. Dofinansowanie wydaje się przesądzone

Powiat, Fakty i wydarzenia, 24.02.2017 06:00

Jest ogromna szansa na potężny zastrzyk finansowy na kompleksową modernizację trzech oddziałów oświęcimskiego szpitala. Wartość zadania to ponad 13,5 mln zł, a dofinansowanie do inwestycji ma wynieść aż 10 mln zł.


    wyświetleń (1386) komentarze (0)

OŚWIĘCIM. Szczodre wsparcie ministerstwa dla książnicy

Powiat, Fakty i wydarzenia, 24.02.2017 05:15

Ponad 130 tys. zł ministerialnej dotacji pozyskała oświęcimska książnica na realizację czterech projektów. Środki pochodzą z  Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Dzięki temu już od marca biblioteka zacznie realizować działania dla dzieci, młodzieży, osób starszych i z dysfunkcją wzroku. Na tym nie koniec dobrych wieści.


    wyświetleń (370) komentarze (0)

KĘTY. Ulatniał się gaz. Konieczna była interwencja strażaków

Powiat, Fakty i wydarzenia, 23.02.2017 22:00

Strażacy interweniowali dziś na ul. Kępa Lewa w związku z ulatniającym się gazem z rurociągu.


    wyświetleń (447) komentarze (0)

ŁYŻWIARSTWO FIGUROWE. Magdalena Zawadzka w srebrnym kolorze

Powiat, Fakty i wydarzenia, 23.02.2017 15:29

Wczoraj informowaliśmy o startach łyżwiarzy oświęcimskiej UKŁF Unii podczas rozgrywanej w Krynicy Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. Dziś pora przyjrzeć się wynikom uzyskanym przez reprezentantów Molo. Przypomnijmy, iż osieczan prowadzi znakomita, była trenerka unitów - Iwona Mydlarz-Chruścińska.


    wyświetleń (1195) komentarze (0)

OŚWIĘCIM. Czwarte spotkanie zespołu roboczego ws. smrodu. Wnioski? Potencjalnych źródeł emisji odoru jest wiele

Powiat, Fakty i wydarzenia, 23.02.2017 13:08

W oświęcimskim starostwie odbyło się czwarte spotkanie zespołu roboczego ds. uciążliwości zapachowych na terenie os. Monowice, os. Dwory-Kruki oraz Włosienicy. W całości poświęcone było prezentacji i omówieniu metodologii badań prof. Izabeli Sówki z Politechniki Wrocławskiej. Badania mają pomóc we wskazaniu źródeł uciążliwości zapachowych występujących na terenach dotkniętych śmierdzącym problemem.


    wyświetleń (1157) komentarze (1)

ZATOR. Leżał pod stertą starych ubrań. Wychłodzonego bezdomnego znaleźli policjanci

Powiat, Fakty i wydarzenia, 23.02.2017 11:07

44-letni, skrajnie wyczerpany i wyziębieiony bezdomny trafił do szpitala. Mężczyznę, który za schronienie wybrał  zrujnowaną, drewnianą chatę znaleźli policjanci z komisariatu w Zatorze.


    wyświetleń (1633) komentarze (0)

BIELANY. Kierowca audi uderzył w słup energetyczny. Jedna osoba poszkodowana - ZDJĘCIA. AKTUALIZACJA

Powiat, Fakty i wydarzenia, 23.02.2017 10:38

- Tuż po godz. 10 miał miejsce wypadek na skrzyżowaniu z DW 948 w Bielanach. Zderzył się matiz z audi. To drugie auto uderzyło w słup energetyczny - poinformował o g. 10.30 st. kpt. Zbigniew Jekiełek, oficer prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Oświęcimiu. AKTUALIZACJA (godz. 12). - Jak wstępnie ustalili policjanci, kierowca samochodu marki Daewoo, wyjeżdżając z ulicy podporządkowanej, zderzył się z samochodem marki Audi, którym kierował mieszkaniec Oświęcimia. Następnie audi w wyniku zderzenia uderzyło w słup energetyczny - poinformowała Małgorzata Jurecka z Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu.


    wyświetleń (3444) komentarze (0)

KOBIECY HOKEJ. Protest odrzucony. Unitki poza półfinałową burtą

Powiat, Sport, 23.02.2017 10:29

Walka o medale w hokejowej ekstraklasie kobiecej będzie się toczyć bez udziału unitek. W ćwierćfinale podopieczne Roberta Piechy zostały wyeliminowane przez tyskie Atomówki. UKHK Unia przegrała w pierwszym meczu po dogrywce, ale klub złożył protest do PZHL. Ten jednak został odrzucony. W rewanżu znowu górą była ekipa z Tychów.


    wyświetleń (740) komentarze (0)

OŚWIĘCIM. Rusza II etap przebudowy ul. Słowackiego. Potrwa do lipca. Będą objazdy - ZDJĘCIA

Powiat, Fakty i wydarzenia, 23.02.2017 10:27

Zniszczona, pełna dziur nawierzchnia części ulicy Słowackiego czeka gruntowna modernizacja. - W najbliższy poniedziałek 27 lutego na odcinku od skrzyżowania z ul. Olszewskiego do skrzyżowania z ul. Zaborską, zostanie wprowadzona nowa tymczasowa organizacja ruchu na czas robót. Przewidziano zamknięcie ul. Słowackiego i wyznaczono objazdy (mapka w galerii zdjęć - red.) - powiadomiło oświęcimskie starostwo, powołując się na informacje od wykonawcy.


    wyświetleń (3120) komentarze (0)

OŚWIĘCIM. Pyszne pączki, od których zamiast brzucha rośnie... serce! - ZDJĘCIA

Powiat, Fakty i wydarzenia, 23.02.2017 09:33

Dziś tłusty czwartek. Wyjątkowy czas dla łasuchów, którzy bezkarnie i bez wyrzutów sumienia mogą się objadać pączkami i innymi słodkościami. Warto przy tej okazji pochwalić Miejskie Gimnazjum nr 4 im. Zofii Kossak w Oświęcimiu, które kolejny już raz włączyło się do akcji „Wyślij pączka do Afryki”. W przedsięwzięciu młodzieży i grona pedagogicznego czynnie uczestniczyli seniorzy z Dziennego Domu Pomocy w Oświęcimiu.


    wyświetleń (757) komentarze (0)

GROJEC. Rozbiórka w byłym ośrodku zdrowia. Po modernizacji wejdą tu przedszkolaki - ZDJĘCIA

Powiat, Fakty i wydarzenia, 23.02.2017 09:14

Ruszyły roboty rozbiórkowe w wiejskim ośrodku zdrowia, który do końca zeszłego roku funkcjonował w grojeckim Domu Ludowym. Przebudowa i zmiana sposobu użytkowania pomieszczeń na potrzeby miejscowego przedszkola potrwa do kwietnia. Za metamorfozę tej części budynku odpowiada firma ze Stryszawy, która wygrała przetarg pozostawiając w pokonanym polu kilkunastu konkurentów. Swoje usługi wyceniła na nieco ponad 150 tys. zł.


    wyświetleń (943) komentarze (0)

HOKEJ NA LODZIE. Druga odsłona ćwierćfinałowej rywalizacji

Powiat, Fakty i wydarzenia, 22.02.2017 22:51

Za nami drugi akt walki o półfinał hokejowego play-off między Comarch Cracovią i oświęcimską Unią. Emocji nie brakowało. Teraz rywalizacja przenosi się do grodu nad Sołą. Biało-niebiescy będą gospodarzami spotkań 25 i 26 lutego. W sobotę sędzia po raz pierwszy rzuci na lód o godz. 19, a w niedzielę dwie godziny wcześniej.


    wyświetleń (1308) komentarze (2)

OŚWIĘCIM. Pożegnania nadszedł czas. Naczelnik Wydziału Prewencji przeszedł na emeryturę

Powiat, Fakty i wydarzenia, 22.02.2017 19:00

Po blisko 27 latach służby w Policji przeszedł na emeryturę podinspektor Jarosław Wiertel, naczelnik Wydziału Prewencji w Komendzie Powiatowej Policji w Oświęcimiu.


    wyświetleń (3024) komentarze (4)

OŚWIĘCIM. Monika Sznajderman o swojej najnowszej książce opowie już dziś w Cafe Bergson

Powiat, Fakty i wydarzenia, 22.02.2017 16:00

Dziś w Cafe Bergson (plac ks. Skarbka) z czytelnikami spotka się Monika Sznajderman, autorka głośnej i dobrze przyjętej przez krytyków książki „Fałszerze pieprzu. Historia rodzinna”. Początek spotkania o godz. 18. Wstęp wolny.


    wyświetleń (509) komentarze (0)

WŁOSIENICA. Wypadek na Długiej. Zderzyła się ciężarówka z osobówką. Kobieta zabrana do szpitala - ZDJĘCIA

Powiat, Fakty i wydarzenia, 22.02.2017 13:49

Kwadrans po południu na ulicy Długiej (DK 44) doszło do wypadku drogowego. Jak wstępnie ustalili policjanci, mieszkaniec województwa śląskiego, kierując ciężarówką marki Man, zderzył się z samochodem marki Opel, którym kierowała 47-letnia mieszkanka Grodziska.


    wyświetleń (8034) komentarze (0)

 1  |  2  |  3  |  4  |  5    » 

REKLAMA
REKLAMA
 
REKLAMA

Galeria zdjęć

Imprezy

Organizujesz jakieś wydarzenie, organizujesz jakąś imprezę!?
Zadzwoń i wypromuj ją w portalu Oświęcimskie24.pl0.25501084327698