Kontakt

REDAKCJA & REKLAMA

redakcja@oswiecimskie24.pl

Szymon Chabior - 513 413 413
szymon@oswiecimskie24.pl

Najczęściej wyświetlane

REKLAMA
 

Najczęściej komentowane

OŚWIĘCIM. Narkotester wykrył środki odurzające

Oświęcim, Fakty i wydarzenia, 26.04.2017 06:10

36-letni oświęcimianin został zatrzymany do kontroli drogowej. Badanie stanu trzeźwości nie wykazało alkoholu w wydychanym powietrzu, natomiast narkotester w ślinie wykazał zawartość środków odurzających. Mężczyzna został zatrzymany.


    wyświetleń (910) komentarze (0)

OŚWIĘCIM. Koncert piosenek Jacka Kaczmarskiego

Oświęcim, Fakty i wydarzenia, 26.04.2017 05:39

„Między Tobą a mną zieje przepaść” pod takim hasłem już w najbliższy czwartek odbędzie się koncert finałowy V Konkursu Piosenek Jacka Kaczmarskiego. Podczas wydarzenia na scenie wystąpią laureaci konkursu oraz Okazjonalny Zespół Młodych Talentów Świeża Crew. Koncert odbędzie się w sali kameralnej Oświęcimskiego Centrum Kultury. Początek zaplanowano na godzinę 17.


    wyświetleń (232) komentarze (0)

RUGBY. Oświęcimska Husaria walczyła we Wrocławiu

Oświęcim, Sport, 25.04.2017 17:38

Wrocław gościł uczestników zawodów Pucharu Polski w Rugby 7. W gronie ośmiu zespołów nie zabrakło drużyny z nadsolańskiego grodu. Do stolicy Dolnego Śląska pojechała Husaria Oświęcim.


    wyświetleń (442) komentarze (0)

OŚWIĘCIM. Na terenie budowy obwodnicy znaleźli niewypał. Saperzy w drodze.

Oświęcim, Fakty i wydarzenia, 25.04.2017 14:49

Od kilku godzin policjanci zabezpieczają miejsce ujawnienia pocisku. Niewypał został znaleziony w rejonie ulicy Zwycięstwa w rejonie budowy południowej obwodnicy Oświęcimia. Funkcjonariusze będą strzegli miejsca do czasu przyjazdu saperów.


    wyświetleń (2112) komentarze (0)

OŚWIĘCIM. „Wolne media, wolna Polska”. Spotkanie z redaktorem Mazurkiewiczem.

Oświęcim, Fakty i wydarzenia, 25.04.2017 12:35

„Wolne media, wolna Polska”. To hasło przewodnie czwartkowego spotkania z redaktorem Janem Mazurkiewiczem. W dyskusji zorganizowanej przez .Nowoczesna Koło Gminy Oświęcim udział wezmą politycy, dziennikarze oraz mieszkańcy miasta. Spotkanie zaplanowano na godzinę 17.


    wyświetleń (467) komentarze (2)

HOKEJ NA LODZIE. Bramkarz oświęcimskiej UKH Unii najlepszy w międzynarodowym turnieju w Austrii!

Powiat, Fakty i wydarzenia, 25.04.2017 12:24

Austriacki Salzburg gościł uczestników młodzieżowego turnieju międzynarodowego w hokeju na lodzie. Była to już 26. edycja tych prestiżowych zawodów. W gronie zespołów z Austrii, Niemiec, Słowenii, Wielkiej Brytanii, Ukrainy, Słowacji i Czech wystąpiła także nieoficjalna reprezentacja Polski do lat 15. Wśród powołanych znalazł się oświęcimski rodzynek.


    wyświetleń (1146) komentarze (0)

KARATE. Próba generalna przed mistrzostwami Polski w Andrychowie

Powiat, Sport, 25.04.2017 10:58

Aż sześć złotych medali wywalczyli reprezentanci Oświęcimskiego Klubu Karate podczas radomskich Mistrzostw Polski Wschodniej Oyama Karate. Do tego dorobku brąz dorzuciła Kamila Romanek. Dla zawodników z Oświęcimia był to sprawdzian formy przed mistrzostwami Polski, które w maju odbędą się w Andrychowie.


    wyświetleń (757) komentarze (0)

OŚWIĘCIM. PIT na szybko

Powiat, Fakty i wydarzenia, 25.04.2017 06:43

Jak informuje naczelnik Urzędu Skarbowego w Oświęcimiu, 27 i 28 kwietnia podatnicy będą mogli załatwić sprawy związane z rozliczeniem podatku dochodowego PIT za rok 2016 do godziny 18. W drodze wyjątku będzie także można rozliczyć PIT 2 maja...


    wyświetleń (456) komentarze (0)

OŚWIĘCIM. 26. Marsz Żywych przeszedł do historii - ZDJĘCIA

Oświęcim, Fakty i wydarzenia, 24.04.2017 19:05

Ulicami Oświęcimia oraz Brzezinki przeszedł dzisiaj 26. Marsz Żywych. Kilka tysięcy osób przeszło spod bramy „Arbeit macht frei” w byłym obozie Auschwitz I na teren byłego obozu Auschwitz II-Birkenau. Uczestnicy marszu to przede wszystkim młodzi Żydzi, jednakże nie zabrakło także dużej grupy polskiej młodzieży. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z 26. Marszu Żywych.


    wyświetleń (2727) komentarze (0)

SZACHY. Oświęcimianin tuż za podium - ZDJĘCIA

Powiat, Sport, 24.04.2017 18:52

Krzysztof Wilk z Unii Bieruń Stary zwyciężył w szachowym turnieju o "Puchar Prezydenta Oświęcimia". Najlepszy zawodnik miasta nad Sołą - Krzysztof Setkiewicz zajął czwarte miejsce. Organizatorami zawodów byli Oświęcimskie Stowarzyszenie Sportu Amatorskiego oraz Miejska Biblioteka Publiczna. Patronat honorowy objął prezydent Oświęcimia - Janusz Chwierut.


    wyświetleń (637) komentarze (0)

KICK-BOXING. Oświęcimskie kick-boxerki na najwyższym stopniu podium

Powiat, Sport, 24.04.2017 15:50

Nowy Targ gościł uczestników mistrzostw Polski w kickboxingu formuły low-kick. W zawodach wzięła udział reprezentacja Oświęcimskiego Klubu Karate z sekcją kick-boxingu. Pozostali podopieczni sensei Mariusza Pawlusa startowali w Katowicach. W stolicy Górnego Śląska odbyły się zawody "ALMMA 131".

W Katowicach walczono o "Puchar Górnego Śląska". Znakomicie zaprezentowała Dominika Chylińska. Oświęcimianka wywalczyła dwa złote krążki. Zwyciężyła w kategorii kick-light kadetek starszych do 50 kg i light-contact do 50 kg. - Wśród wielu kadrowiczek startujących w tym turnieju nie do zatrzymania była Dominika Chylińska - mówi sensei Mariusz Pawlus. - Wygrała w dwóch kategoriach, otrzymując dodatkowo puchar dla najlepszej zawodniczki. Przypomnę także, że Dominika stoczyła najwięcej walk w tych zawodach - dodaje sensei Pawlus. 
Dwukrotnie na stopniach podium stanęła także jej klubowa koleżanka. Mowa o Katarzynie Kotapce, która sięgnęła po złoto w kategorii kadetek starszych formuły kick-light do 55 kg. Do tego dorzuciła srebro w light-contact do 55 kg. Z kolei brązowe medale zdobyli Łukasz Nycz (seniorzy, kick-light do 74 kg) oraz Patryk Kopczak (seniorzy, kick-light do 79 kg).
  
Tymczasem w Nowym Targu odbyły się mistrzostwa Polski w kickboxingu formuły low-kick. Zawody stały na bardzo wysokim poziomie. Reprezentanci Oświęcimskiego Klubu Karate - Bartosz Fryc, Cyprian Brzeźniak i Mateusz Słota odpadli na etapie 1/4.
- Nasi zawodnicy po dobrych walkach eliminacyjnych, przegrali w ćwierćfinałach i wrócili do domu bez medali. O wyrównanym poziomie najlepiej świadczy niejednogłośna przegrana Bartosza Fryca. Jego rywal tak bardzo odczuł trudy tej walki, że wycofał się z turnieju - podsumował trener Mariusz Pawlus.

 


    wyświetleń (1248) komentarze (0)

POWIAT. Darmowe porady prawne w Kancelarii Prawnej Actio dla każdego!

Powiat, Fakty i wydarzenia, 24.04.2017 08:33

Zapraszamy w wybrane dni na bezpłatne porady prawne do Kancelarii Prawnej Actio z oddziałami w Oświęcimiu i Wadowicach oraz siedzibą główną w Krakowie. Kancelaria Prawna Actio oferuje również kompleksową i profesjonalną obsługę osób fizycznych i przedsiębiorców w zakresie wielu dziedzin prawa.


    wyświetleń (566) komentarze (0)

OŚWIĘCIM. Pożar śmieci w piwnicy budynku. Jedna osoba trafiła do szpitala

Oświęcim, Fakty i wydarzenia, 24.04.2017 08:12

Dzisiaj około godziny 7.30 w jednym z budynków mieszkalnych przy ulicy Powstańców Śląskich doszło do pożaru. W piwnicy zapaliły się śmieci. Podczas zgłoszenia pożaru pod numer alarmowy 112 przekazano, iż w piwnicy przebywa mężczyzna. Zbigniew Jekiełek z Państwowej Straży Pożarnej poinformował, że mężczyzna o własnych siłach opuścił pomieszczenia. Oświęcimianin trafił do szpitala. Na miejscu obecne były cztery zastępy PSP Oświęcim oraz Zespół Ratownictwa Medycznego.


    wyświetleń (1033) komentarze (0)

OŚWIĘCIM. Rocznica zbrodni na polskich jeńcach

Oświęcim, Fakty i wydarzenia, 24.04.2017 06:39

W środę (26 kwietnia) w Oświęcimiu odbędą się uroczystości związane z 77. rocznicą zbrodni na polskich jeńcach wojennych popełnionych w 1940 roku w ZSRR. Na obchody zaprasza prezydent Oświęcimia - Janusz Chwierut, Stowarzyszenie Rodzin Ofiar Katynia Polski Południowej (Koło w Oświęcimiu) oraz oświęcimska Parafia Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny.


    wyświetleń (557) komentarze (0)

BRZESZCZE. "Szóstka" otwiera podwoje!

Powiat, Fakty i wydarzenia, 23.04.2017 09:54

Wielkie święto w Powiatowym Zespole nr 6 Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Brzeszczach! 25 kwietnia brzeszczańska placówka otworzy dla wszystkich swoje podwoje. Na najbliższy wtorek zaplanowano dzień otwarty szkoły. Początek już o godz. 9.


    wyświetleń (811) komentarze (0)

BRZEZINKA. Pamiętają o wysiedleniach - ZDJĘCIA

Powiat, Fakty i wydarzenia, 22.04.2017 14:32

Minęło już 76 lat od tamtych bolesnych czasów. W rocznicę wysiedleń w Brzezince odbyły się uroczystości związane z tym wydarzeniem. Przy "Tablicach Pamięci" w Brzezince mieszkańcy, społecznicy i samorządowcy uddali hołd wysiedlonym.


    wyświetleń (1935) komentarze (3)

OŚWIĘCIM. Wieści z Ratusza - FILM

Oświęcim, Fakty i wydarzenia, 22.04.2017 06:45

Zapraszamy do obejrzenia najnowszego wydania programu Wieści z Ratusza.


    wyświetleń (1158) komentarze (0)

PRAWO. Jak poradzić sobie z przemocą w rodzienie...

Powiat, Fakty i wydarzenia, 22.04.2017 06:23

”Mój mąż od dłuższego czasu znęca się nade mną i dziećmi. Używa przemocy, szczególnie jak wypije awanturuje się, niszczy sprzęt domowy i grozi. Przeszkadza dzieciom w nauce, w spoczynku nocnym. W czasie awantur ubliża nam. Czasami wyłącza również złośliwie prąd. Wiem, że powodem tego jest alkohol, ale nie chcę już tak dłużej żyć. Nie wiem co mam robić. Jak mówię, że go zgłoszę na Policję, to twierdzi, że to nic nie da. Co mam robić?”. Na pytania dotyczące przemocy w rodzinie odpowiada adwokat Rafał Guzik z Kancelarii Adwokackiej G&G.


    wyświetleń (1148) komentarze (0)

ZAPROSZENIE. Spotkanie z historią. Spotkanie z Łukaszem Szymańskim

Powiat, Fakty i wydarzenia, 22.04.2017 06:20

Biblioteka Galeria Książki w Oświęcimiu organizuje w najbliższy wtorek 25 kwietnia spotkanie o historii miasta nad Sołą. Gościem i prowadzącym spotkanie będzie kolekcjoner, fotograf, a przede wszystkim miłośnik ziemi oświęcimskiej, Łukasz Szymański. Spotkanie w auli rozpocznie się o godzinie 18.00. Wstęp wolny.


    wyświetleń (810) komentarze (0)

PIŁKA NOŻNA. Oświęcimianie grają na wyjeździe z nowotarskim Podhalem, czyli prawie jak klasyk... Komplet rezultatów! AKTUALIZACJA

Powiat, Sport, 21.04.2017 19:29

Podhale to klub powszechnie rozpoznawalny w Oświęcimiu. Przez długie lata hokejowe mecze Unii z góralami elektryzowały całą Polskę. Nie bez przyczyny nazywane były klasykami, wszak aż ośmiokrotnie obie drużyny spotykały się ze sobą w wielkim finale play-off. W sobotę pod Tatrami także dojdzie do konfrontacji nowotarsko-oświęcimskiej. Tyle, że na trzecioligowym poziomie piłkarskim. Plany gospodarzy będą chcieli pokrzyżować solarze...


    wyświetleń (1905) komentarze (0)

 1  |  2  |  3  |  4  |  5    » 

REKLAMA
 
REKLAMA

Galeria zdjęć

Imprezy

Organizujesz jakieś wydarzenie, organizujesz jakąś imprezę!?
Zadzwoń i wypromuj ją w portalu Oświęcimskie24.pl0.27807402610779