Kontakt

REDAKCJA & REKLAMA

redakcja@oswiecimskie24.pl

Szymon Chabior - 513 413 413
szymon@oswiecimskie24.pl

REKLAMA

Najczęściej wyświetlane

REKLAMA
 

Najczęściej komentowane

OŚWIĘCIM. Glina na medal, dzielnicowy na schwał

Powiat, , plin - 31.10.2013 13:55

A   A   A  
OŚWIĘCIM. Glina na medal, dzielnicowy na schwał
Kierownictwo komendy jest dumne z takich policjantów. Fot. KPP Oświęcim

Aspirant Robert Klima najlepszym dzielnicowym w wojewódzkich eliminacjach do VI Ogólnopolskich Zawodów Dzielnicowych, starszy sierżant Dawid Michalec - na wysokim piątym miejscu. Okazuje się, że wśród oświęcimskich policjantów nie brakuje także wysportowanych twardzieli.Oświęcimscy dzielnicowi asp. Robert Klima oraz st. sierż. Dawid Michalec błysnęli w wojewódzkich eliminacjach do VI Ogólnopolskich Zawodów „Dzielnicowy Roku”. Robert Klima został najlepszym dzielnicowym, a Dawid Michalec zajął piąte miejsce.

Laureatom, po powrocie do komendy, pogratulowali komendant powiatowy policji w Oświęcimiu insp. Janusz Barcik oraz naczelnik wydziału prewencji podinsp. Jarosław Wiertel. Komendant do gratulacji dorzucił także nagrodę pieniężną.

Eliminacje do finału VI Ogólnopolskich Zawodów Policjantów Dzielnicowych „Dzielnicowy Roku” odbyły się 29 października w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Krakowie. W konkursie wzięło kilkudziesięciu dzielnicowych z Małopolski.

Dzielnicowi rywalizowali w dwóch konkurencjach: - Teście z wiedzy policyjnej oraz symulacji - przyjęcie interesanta, a dokładnie mieli pomóc ofierze przemocy domowej. Największą wiedzą i umiejętnościami praktycznymi wykazali się dzielnicowi z Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu, drugie miejsce zajęli policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu, a trzecie z KPP w Suchej Beskidzkiej. Natomiast w klasyfikacji generalnej najlepszym dzielnicowym okazał się asp. Robert Klima - informuje st. asp. Małgorzata Jurecka, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu.

Zdobywcy trzech pierwszych miejsc z rąk zastępcy małopolskiego komendanta wojewódzkiego mł. insp. Pawła Dzierżaka odebrali puchary, pamiątkowe dyplomy oraz nagrody pieniężne.

- Policjanci z KPP w Oświęcimiu osiągają bardzo dobre wyniki nie tylko w służbie, ale i w sporcie. W naszych szeregach pełnią również służbę mistrzowie - zaznacza też st. asp. Małgorzata Jurecka.

Żartów z takimi asami nie ma. Młodszy aspirant Piotr Momot to policyjny mistrz i wicemistrz w wyciskaniu sztangi. Piotr Momot, z wydziału kryminalnego KPP Oświęcim, wraz z policjantem z KMP w Nowym Targu, zdobyli Puchar Komendanta Głównego Policji dla najlepszej drużyny w tegorocznych Otwartych Mistrzostwach Policji w Wyciskaniu Sztangi Leżąc. - Natomiast indywidualnie, w kategorii do 105 kg, nasz policjant zajął II miejsce z wynikiem 212,5 kg - przekazuje policjantka. - To kolejny sukces policjanta, który rok wcześniej służąc jeszcze w Komisariacie Policji w Andrychowie, w tych samych mistrzostwach zdobył brązowy medal - dodaje.

Z kolei aspirant Grzegorz Dzięgiel oraz starszy sierżant Artur Kołodziej to mistrzowie Polski w amatorskim hokeju na lodzie. - Aspirant Grzegorz Dzięgiel oraz starszy sierżant Artur Kołodziej, policjanci wydziału kryminalnego KPP w Oświęcimiu, a także asp. Damian Pactwa, który aktualnie pełni służbę w KWP Katowicach, wspólnie po służbie trenują hokej na lodzie w drużynie „Wojowników” Oświęcimskiego Stowarzyszenia Hokeja Amatorskiego. W tym roku zdobyli mistrzostwo Polski - podkreślają z dumą w KPP Oświęcim.

Stróże prawa uzupełniają, że w składzie tej złotej drużyny znajdują się także: Grzegorz Rzemiński, Piotr Wilk, Paweł Boduch, Krzysztof Drabczyk, Marek Ignaczak, Bartłomiej Grabowski, Piotr Kokoszka, Grzegorz Szpyt, Łukasz Adamus, Łukasz Bara, Grzegorz Bryzek, Michał Chrząścik, Piotr Czarny, Mateusz Zalewski. Trenerem jest Maciej Szewczyk.


Wyświetleń: 10130
Dodaj do: Wykop ten artykuł! Dodaj na Śledzik! Dodaj na Twitter! Dodaj na FaceBook! Dodaj na Blip! Dodaj na Pinger!     |     Wyślij link


Warto zobaczyć


Agencja Medialna Oswiecimskie24.pl informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Dodaj komentarz


Nick:

Treść:

Anty-bot:

Komentarze

2013-11-02 21:16:01
Znajomiś:

Spokojnie bez nerwów, Policja nie ma żadnych sukcesów to chwali się sztangami, hokejami,kogo to obchodzi???? Weźcie się do roboty za którą bierzecie niezłą kasę z naszych podatków i nie dajcie się robić w Baloniastego Balona Hahaha.


2013-11-02 08:21:10
mieszko:

Jarosław Prewencja Wiertel- ha, ha, ha, jaki naczelnik taka prewencja!!!


2013-11-02 07:01:19
osw:

Sprawiedliwy....a co ze smoleńskiem...a dlaczego zima idzie....a dlaczego w necie idioci się wypowiadają...


2013-11-01 22:48:30
jasiek:

Oj ludzie wam dogodzić się nie da, napisaliby że najgorsi to byście też jechali, że z podatków a nic z nich nie ma. I gdzie logika? Siedzą i narzekają, a ile razy przechodząc obok wandali, meneli, poszkodowanych osób nawet nie zadzwonili. Jeżdżą patrolują- źle bo z naszych podatków się wożą. Nie jeżdżą źle bo ich nie ma. Ludzie nie macie problemów i stwarzacie je sobie sami. Panie Szarik o koledze z pracy się tak nie wypowiada kwestia wychowania, poza tym ewidentnie przemawia przez Pana zazdrość. Przykro mi bardzo, że zajął Pana stanowisko widocznie Pan się nie nadawał. A że bez litości to akurat u Policjanta dobrze, a jak taki bezlitosny w stosunku do Pana był i tak strasznie Pana katował to trzeba donieść na policje HAHA:)


2013-11-01 22:06:08
Sprawiedliwy:

Niech Pan dzielnicowy przestanie występowac w konkursach dzwigania sztang tylko może przyczyni sie do poprawienia bezpieczeństwa!!!
1. A co z wykryciem złodziei z Miszteli??-za trudne
2. A co ze snajperem z Osieka który zastrzelił psa-za trudne.
Niech Panowie asy wykryją cos niecoś!!!!1


2013-11-01 19:38:30
Grazia Majowa :

hehe... do wszystkich pseudo - zna(f)ców sportowych. Pragnę subtelnie nadmienić, iż ten tytuł mistrzowski w hokeju bądź co bądź tylko amatorskim, jest jedynym zdobytym w tej dyscyplinie w tym sezonie w Oświęcimiu... Gratulacje panowie policjanci i oczywiście cała drużyna WOJOWNIKÓW.


2013-11-01 17:45:33
Andrzej:

ja mam dobrą opinię o naszej policji, jak dzwoniłem byli szybko i profesjonalnie załatwili sprawę, pijanego sąsiada kłócącego się z żoną. Od czasu jak facet pojechał na izbę mamy w bloku spokój. Gratulacje panowie.


2013-11-01 14:02:52
TzW:

z czego te nagrody? To jeszcze wszystkiego nie ukradli?


2013-11-01 13:44:50
jaskółka:

panie Szarik razi pana że ktoś w Policji może być ambitny i inteligentny, może dla Pana Klimy nie wystarczy być tylko Gliną jak to Pan nazywa, ale policjantem rozsądnym przyjaznym ludziom takim który będzie szanowanym przez społeczeństwo.
Więcej takich policjantów wtedy będziemy mieć prawdziwą policję a nie nie szanowane przez ludzi Gliny......../


2013-11-01 10:02:25
mieszkaniec:

jak nie ma wykrywalności to chwalą się innymi osiągnięciami tymczasem to chyba normalne, że policjant jest sprawny fizycznie. Poniekąd za tą sprawność także im płacą oraz stwarzają do niej warunki.
Bardzo lekko sypie się nagrodami, premiami, bo nie ze swojej kieszeni lecz z pieniędzy podatników.
Co z tego, że dzielnicowi okazali się sprawni gdy nie przekłada się to na ład, porządek, bezpieczeństwo. A jak z tym jest każdy widzi, oczywiście poza komendantem policji. i naczelnikiem prewencji.


2013-11-01 09:29:35
#15:

Do ziomal_25. Czekamy jak Ty się wreszcie pochwalisz jak to przed kompem codziennie siedzisz do późnych godzin i świat poznajesz. Nie masz żadnych obowiązków , rano mama zrobi śniadanko i w po południu możesz sobie pójść przed Lidla lub Biedronkę sobie postać i jakiegoś browarka spożyć po którym włącza Ci się opcja : "ale Ci wszyscy ludzie są pojechani, nie to co ja - super hero". Potem znowu do domku na kolację u mamusi, jeszcze kilka seriali i świat jest piękny. Ot taki przykład podatnika.


2013-11-01 08:29:20
xyz:

osw-haha, brawo! dobrze napisane, najwięcej maja do powiedzenia Ci których utrzymuje Państwo, zasiłki, mieszkaniówka, bezrobocie-bo nam sie należy :) i zawsze hasło "bo ja ich z moich podatków utrzymuje" a lat pracy... a w zasadzie miesięcy może trzy:) bo za tysiąc robił nie będę.


2013-11-01 08:05:04
osw:

ziomal_25...co się tak sadzisz..pewnie jesteś na bezrobociu na utrzymaniu państwa a wielkim podatnikiem jesteś...weź się ogarnij nieudaczniku..


2013-10-31 22:40:09
spryciarz :

A gdzie jest ten najlepszy... od żwiru :)


2013-10-31 22:16:58
efka:

Widzę ,że Wojownicy już do każdego artykułu się wcisną ;))


2013-10-31 21:58:51
ziomal_25:

Wolne żarty..Płacimy podatki, aby [ciach!] mogli sobie poćwiczyć za naszą kasę??
Chwalą się tymi asami aniżeli wykrywalnością przestępczą.Może by tak zrobić kto w godzinę wypisze jak najwięcej mandatów na mieście, ot takie zawody??kto więcej meneli i żuli zamknie na dołek??

Albo lepszy motyw widziałem wczoraj, gdy stojąc pod Lidlem na ul.Konarskiego Pan ze Straży Miejskiej robił zakupy w markecie :) godz.18.00 młody łebek wyskoczył, bo był głodny chyba. Także wiecie moi państwo na co jest opłacane z naszych podatków :). Pozdrawiam redakcje.


2013-10-31 21:55:50
bogna40:

jak zwykle dzielni policjanci smiechu warte ,czepiaja sie gdzie ludzie parkują a jak pijaki spod baru siadają za kółko to ich nie ma


2013-10-31 18:48:37
eliza:

dzielnicowi hahaha! nic nie robią! a policja tylko sztuczne stanowiska utrzymuje! wtedy się budzą jak śpiący rycerze po długim śnie jak się coś dzieje.


2013-10-31 18:35:24
Oliwia:

Gratulacje panowie!!!!


2013-10-31 17:03:53
...:

fajnych mamy policjantów ......


2013-10-31 16:30:42
beny:

Widać w Policji liczy się tylko wyciskanie sztangi:),


2013-10-31 16:00:19
Szarik:

Panii Gooosiiiu czemu takie bzdury piszecie??? Wiemy, że pan magister klima nie nadawał się w kryminalnym i powrócił na dzielnice, to zachwiało jego samolubne ego, i jego przerośnięte ambicję. Był na wioskach jest na mieście, a jaki jest jego koledzy wiedzą!!!! Osoba bez litości, karierowicz . Gliną nigdy nie był i nie będzie.


2013-10-31 14:12:37
Szczaw i mirabelki:

Znów nasze podatki idą na nagrody dla policjantówInne w tym dziale

25.06.2017 - Osiek, komentarzy: 0
OSIEK. Raz pod górkę, a raz z górki.... ››
25.06.2017 - Oświęcim, komentarzy: 0
OŚWIĘCIM. Heiko Klohn osobiście... ››
24.06.2017 - Powiat, komentarzy: 0
HARMĘŻE. Pijany kierowca volkswagena... ››
24.06.2017 - Powiat, komentarzy: 0
PIŁKA NOŻNA. Solarze mogą być... ››
24.06.2017 - Oświęcim, komentarzy: 0
OŚWIĘCIM. Wieści z Ratusza – FILM ››
REKLAMA
REKLAMA
 
REKLAMA

Galeria zdjęć

Imprezy

Organizujesz jakieś wydarzenie, organizujesz jakąś imprezę!?
Zadzwoń i wypromuj ją w portalu Oświęcimskie24.pl0.24223613739014