Kontakt

REDAKCJA & REKLAMA

redakcja@oswiecimskie24.pl

Szymon Chabior - 513 413 413
szymon@oswiecimskie24.pl

REKLAMA

Najczęściej wyświetlane

REKLAMA
 

Najczęściej komentowane

OŚWIĘCIM. Termomodernizacja oświęcimskich szkół

Powiat, , Katarzyna Kwiecień / UM Oświęcim - 14.03.2012 07:38

A   A   A  
OŚWIĘCIM. Termomodernizacja oświęcimskich szkół
Tylko w tym roku miasto Oświęcim wyda ponad 3 mln na termomodernizację szkół.  Docelowo na proces docieplenia szkół, który zakończy się w przyszłym roku pójdzie ponad 6, 7 mln zł. Znaczą część pieniędzy miasto pozyskała z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.


Prace rozpoczęły się już w dwóch placówkach oświatowych. Przy Szkole Podstawowej nr 5 oraz Miejskim Gimnazjum nr 2 robotnicy rozstawili już rusztowania i ocieplają ściany steropianem. Roboty nie powinny jednak utrudniać prowadzenia zajęć lekcyjnych. Po zakończeniu sezonu grzewczego do szkół wejdą ekipy remontowe, które  zajmą się wymianą instalacji  centralnego ogrzewania.

- Nasze szkoły były przez lata niedoinwestowane. Teraz będą docieplone, zyskają nowe elewacje oraz wymianę ogrzewania – podkreśla Janusz Chwierut, pełniący funkcję prezydenta Oświęcimia. - Dodatkowym efektem, obok waloru estetycznego,  będzie  obniżenie emisji dwutlenku i zużycia energii cieplnej – dodaje.

Podobne prace prowadzone będą także w tym roku w szkołach nr 4 i 9 oraz  Zespole Szkół nr 1.  W tym roku na termomodernizację wydane zostanie ponad 3 mln, w tym ponad 1,9 mln z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Pozostałą kwotę zabezpieczono w tegorocznym budżecie miasta.

W przyszłym roku gruntownemu odnowieniu poddane zostaną Szkoła Podstawowa nr 1 i 11, Miejskie Gimnazjum nr 3 i nr 4 oraz Miejskie Przedszkole nr 16. Całość przyszłorocznych prac zamknie się kwotą ponad 3, 7 mln.

Kompleksowa termomodernizacja oświęcimskich szkół jest możliwa dzięki pozyskaniu środków z NFOŚIGW.  Obejmuje ona docieplenie ścian zewnętrznych budynków, wymianę instalacji odgromowej, nowe rury wpustowe i rynny, wymianę c.o.  Inwestycja jest prowadzona w cyklu dwuletnim.

Przed przystąpieniem do odnowienia budynków oświęcimskich szkół konieczne było wyremontowanie dachów szkół oraz wykonanie izolacji fundamentów. W ubiegłym roku udało się naprawić dachy w Zespole Szkół nr 1 i SP nr 4 oraz izolacje w SP nr 4 i SP nr 1. W tym roku remont dachu i izolacja fundamentów czeka szkoły nr 9 oraz 11. Odwodniony będzie też teren przy „jedynce”.

Wyświetleń: 1909
Dodaj do: Wykop ten artykuł! Dodaj na Śledzik! Dodaj na Twitter! Dodaj na FaceBook! Dodaj na Blip! Dodaj na Pinger!     |     Wyślij link

Agencja Medialna Oswiecimskie24.pl informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Dodaj komentarz


Nick:

Treść:

Anty-bot:

Komentarze

2012-03-14 16:22:00
kali:

Ja też ocieplałem dom, ale styropianem ;-)Inne w tym dziale

25.06.2017 - Osiek, komentarzy: 0
OSIEK. Raz pod górkę, a raz z górki.... ››
25.06.2017 - Oświęcim, komentarzy: 0
OŚWIĘCIM. Heiko Klohn osobiście... ››
24.06.2017 - Powiat, komentarzy: 0
HARMĘŻE. Pijany kierowca volkswagena... ››
24.06.2017 - Powiat, komentarzy: 0
PIŁKA NOŻNA. Solarze mogą być... ››
24.06.2017 - Oświęcim, komentarzy: 0
OŚWIĘCIM. Wieści z Ratusza – FILM ››
REKLAMA
REKLAMA
 
REKLAMA

Galeria zdjęć

Imprezy

Organizujesz jakieś wydarzenie, organizujesz jakąś imprezę!?
Zadzwoń i wypromuj ją w portalu Oświęcimskie24.pl0.31377911567688