Kontakt

REDAKCJA & REKLAMA

redakcja@oswiecimskie24.pl

 

Szymon Chabior - 513 413 413
szymon@ministerstworozrywki.pl

Chełmek

Program informacyjny gminy Chełmek

Historyczne wydarzenie. Wizyta głowy państwa w gminie Chełmek. Małżeństwa, które przeżyły ze sobą 50, 60 i 65 lat odbierały z rąk prezydenta Bronisława Komorowskiego listy gratulacyjne i Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie. - Prezydent RP bardzo często dostaje na biurko do podpisu wyróżnienia dla par, które przeżyły ze sobą tyle lat. Często się zastanawiałem, jacy ludzie kryją się za tymi nazwiskami. Dlatego tak bardzo się cieszę, że mam dzisiaj możliwość choć trochę Państwa poznać, spojrzeć w oczy i pogratulować - mówił prezydent Bronisław Komorowski. - Spełniły się moje największe marzenia, żeby właśnie w ten sposób uczcić 45-lecie nadania praw miejskich i 600-lecie istnienia Chełmka. Jestem wzruszony - powiedział burmistrz Chełmka Andrzej Saternus.


zobacz pozostałe ›

Najczęściej wyświetlane

Najczęściej komentowane

Ankieta

Czy podoba Ci się nowa strona portalu Oświęcimskie24.pl


Nie wybrałeś żadnej opcji w tej ankiecie!

tak
nie
nie mam zdania


wyniki »
 

OŚWIĘCIM. Termomodernizacja oświęcimskich szkół

Powiat, , Katarzyna Kwiecień / UM Oświęcim - 14.03.2012 07:38

A   A   A  
OŚWIĘCIM. Termomodernizacja oświęcimskich szkół
Tylko w tym roku miasto Oświęcim wyda ponad 3 mln na termomodernizację szkół.  Docelowo na proces docieplenia szkół, który zakończy się w przyszłym roku pójdzie ponad 6, 7 mln zł. Znaczą część pieniędzy miasto pozyskała z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.


Prace rozpoczęły się już w dwóch placówkach oświatowych. Przy Szkole Podstawowej nr 5 oraz Miejskim Gimnazjum nr 2 robotnicy rozstawili już rusztowania i ocieplają ściany steropianem. Roboty nie powinny jednak utrudniać prowadzenia zajęć lekcyjnych. Po zakończeniu sezonu grzewczego do szkół wejdą ekipy remontowe, które  zajmą się wymianą instalacji  centralnego ogrzewania.

- Nasze szkoły były przez lata niedoinwestowane. Teraz będą docieplone, zyskają nowe elewacje oraz wymianę ogrzewania – podkreśla Janusz Chwierut, pełniący funkcję prezydenta Oświęcimia. - Dodatkowym efektem, obok waloru estetycznego,  będzie  obniżenie emisji dwutlenku i zużycia energii cieplnej – dodaje.

Podobne prace prowadzone będą także w tym roku w szkołach nr 4 i 9 oraz  Zespole Szkół nr 1.  W tym roku na termomodernizację wydane zostanie ponad 3 mln, w tym ponad 1,9 mln z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Pozostałą kwotę zabezpieczono w tegorocznym budżecie miasta.

W przyszłym roku gruntownemu odnowieniu poddane zostaną Szkoła Podstawowa nr 1 i 11, Miejskie Gimnazjum nr 3 i nr 4 oraz Miejskie Przedszkole nr 16. Całość przyszłorocznych prac zamknie się kwotą ponad 3, 7 mln.

Kompleksowa termomodernizacja oświęcimskich szkół jest możliwa dzięki pozyskaniu środków z NFOŚIGW.  Obejmuje ona docieplenie ścian zewnętrznych budynków, wymianę instalacji odgromowej, nowe rury wpustowe i rynny, wymianę c.o.  Inwestycja jest prowadzona w cyklu dwuletnim.

Przed przystąpieniem do odnowienia budynków oświęcimskich szkół konieczne było wyremontowanie dachów szkół oraz wykonanie izolacji fundamentów. W ubiegłym roku udało się naprawić dachy w Zespole Szkół nr 1 i SP nr 4 oraz izolacje w SP nr 4 i SP nr 1. W tym roku remont dachu i izolacja fundamentów czeka szkoły nr 9 oraz 11. Odwodniony będzie też teren przy „jedynce”.

Wyświetleń: 538
Dodaj do: Wykop ten artykuł! Dodaj na Śledzik! Dodaj na Twitter! Dodaj na FaceBook! Dodaj na Blip! Dodaj na Pinger!     |     Wyślij link

Agencja Medialna Oswiecimskie24.pl informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Dodaj komentarz


Nick:

Treść:

Anty-bot:

Komentarze

2012-03-14 16:22:00
kali:

Ja też ocieplałem dom, ale styropianem ;-)Inne w tym dziale

01.04.2015 - Powiat, komentarzy: 5
KOSZYKÓWKA. Niwa w półfinale! Znamy... ››
01.04.2015 - Powiat, komentarzy: 3
POWIAT. 30 domów bez prądu. Strażacy... ››
01.04.2015 - Powiat, komentarzy: 2
KARATE. Fenomenalni oświęcimianie!... ››
31.03.2015 - Powiat, komentarzy: 0
PIŁKA NOŻNA. Drugi mecz i drugi remis... ››
31.03.2015 - Kęty, komentarzy: 1
KĘTY-NOWA WIEŚ. Uciekał skradzionym... ››
REKLAMA
 
REKLAMA
 
REKLAMA

Galeria zdjęć

Imprezy

Organizujesz jakieś wydarzenie, organizujesz jakąś imprezę!?
Zadzwoń i wypromuj ją w portalu Oświęcimskie24.pl0.14274501800537